ma.AlcoruGuru.ru

Најдобрите коктели текила

Најдобрите коктели текила За текила, како и за било кој друг пијалок, се употребуваат ритуал. Ги има повеќе, а за секое време и место ја погоден.

Видео: Tequila Sunrise - Јадете ТВ коктел рецепт

е најпотребно едноставен и скромен промет во клубови и дискотеки: посебна чаша со сол на работ на рамката и парче на вар - добие ритуал "во амбуланта." Рестораните се погодни за снабдување со текила потемелно: до пијалок стави чинија со сол и вар четвртини.Ова им овозможува на посетителите да дојдат да се пие текила на сите правила. Во овој мексикански ресторан пијалок се хранат не само со сол и лимон, но исто така и со парче портокал и цимет (најсоодветен метод за одржлив текила) или SANGRITA (алкохолен пијалок врз сок од домати, сок од лимон и топла чили пиперки).

Видео: Како да се подготви коктел од текила со јаболковина, водка и сируп? Коктел рецепти од рецептор Бар

Еве ги најдобрите коктели врз основа на текила:
Маргарет
Победи во мешалка 50 g на текила, тројна sec 25 g и 25 g на свежо исцедено сок од лимон.
Става во чаша со солени раб и гарнитури со парче лимон.црвени куче
Става во чаша, без мешање, и текила Sambuca во еднакви делови (25 гр), а потоа додадете неколку капки Табаско сос.
Мексикански смрт
Истурете во 3/4 чаша пиво без пена, да додадете, без мешање, 25 - 50 грама на текила и неколку капки Табаско сос Vochester.

Пред сервирање, додадете малку сол.
Chiwawa
Прелива чаша во делови текила еднаква и triple sec (25 g). Запалија едно парче од шеќер на вилушка и држете го за некое време во текот на стакло за да се капе карамела.

Потоа се излади на работ на чашата и додадете парче мраз во коктел.
крвави харпун
Става во чаша без мешање во еднакви делови текила и свежо исцедено сок од лимон (25 гр), а потоа додадете неколку капки Табаско сос.

Декорација: на кама недоделкан маслинки и парче од лимон и потоне на дното на работ на чашата надолу.
shot контрола
Истурете во застрелан во еднакви делови од 25 g, и текила SANGRITA.
На работ на стаклена прилог galapenos бибер и се служи со мала чаша пиво.
restaurator.ru

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "Tequila Sunrise" - изгрејсонце на МексикоКоктел "Tequila Sunrise" - изгрејсонце на Мексико
РидлиРидли
Текила бумТекила бум
6 Начини за да се пие текила6 Начини за да се пие текила
Коктел "SANGRITA" - традиционален прилог на Мексиканската текилаКоктел "SANGRITA" - традиционален прилог на Мексиканската текила
Крвави ХуанитаКрвави Хуанита
ИзгрејсонцеИзгрејсонце
Пијат или да пее?Пијат или да пее?
Како да се подготви коктел со текилаКако да се подготви коктел со текила
Коктел рецепт "Текила бум" видеоКоктел рецепт "Текила бум" видео
» » Најдобрите коктели текила