ma.AlcoruGuru.ru

Бар додатоци

Видео: кафе, бар додатоци од Дел Централна компанијата

Бар е пред се предмет на одмор и комуникацијата меѓу луѓето. Затоа, за еден ваков важен место убава атмосфера. Прво на сите, тоа зависи од дизајнот на ентериер и дизајн на бар додатоци.
Бар прибор, садови, мебел - се што работи.

Видео: Skvizer, muddler, сеопфатен, бар лажица - Бар парчиња Јадете ТВ

Бар акции е дополнителна опрема, која ужива шанкер во неговата работа: садови, спирален, коктел шејкер, мраз кофа и така натаму.
Инвентар многу, затоа што обично бар нуди широк спектар на пијалаци.

Шеќер - една од главните материјали се потребни само во барот. Ми треба шејкер да се меша состојки на коктели.
Постојат два главни типа на Sheker: чевларот и Бостон. Cobbler мешалка е метал која се состои од вазните, ги опфаќа и филтер.Таквите гуми има недостаток на големи топлинска спроводливост, што го прави мраз се топи брзо и брзо замрзнување раце шанкер.
Бостон, се состои од два дела - на стакло и метал.

Ова шејкер е повеќе популарна од метал, но тоа е повеќе кревка.
Друга важна алатка во бар - тоа е спирален. Неопходно е да се отвори шише.

Видео: Мини распакување # 2: Бар додатоциДенес можеме да најдете многу различни видови на corkscrews. Професионална модерна спирален за отворање на шишиња вино, samovytyazhnuyu дизајн. Овие corkscrews се поделени во ротациона и рачката.

Ротациона спирален следната отворањето на шишето со одвртување на плута при ротација на спирален рачката. Вртливо спирален намалува напорите потребни за да повлечете го приклучокот, се должи на присуството на рачката.

Видео: За работа на бар | Прегледајте коктел додатоци | готвач Adron

Од најпопуларните меѓу бармени ужива вино спирален, секој од нив има две страни на рачката. Овој спирален е многу лесен за употреба и може да се заштити од непредвидени шанкер повреда.

Друга опција рачката спирален - еден сомелиер спирален, со што се создава лост со акцент на вратот на шишето. Овој спирален е компактен и лесен за употреба.
Фармацевт - е уште една тема која му е потребна професионална бармен.

По отворањето на шишето, го затвора посебен фармацевт. Овој додаток помага да се измери точната количина на пијалок. Во прилог на дозирање, бар треба вообичаените сообраќајниот метеж наменети за вино и шампањ тапи.

Коктели значи дека бар ќе биде многу отворени шишиња од алкохол, која ќе треба да биде затворен, бидејќи во спротивно тоа дава надвор.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
"Разнишан, не предизвика ...". Дури и Џејмс Бонд никогаш не сонував за: вистината за прв…"Разнишан, не предизвика ...". Дури и Џејмс Бонд никогаш не сонував за: вистината за прв…
Потребните бар инвентар зад шанкот: флотатор, цедилка, бар лажица, muddlerПотребните бар инвентар зад шанкот: флотатор, цедилка, бар лажица, muddler
Лубеница прашкаЛубеница прашка
Како да се избере шејкерот?Како да се избере шејкерот?
Што Shaker се избере?Што Shaker се избере?
Работите за шанкерРаботите за шанкер
Коктел "bazooka bubblegum"Коктел "bazooka bubblegum"
"Анатомија на" коктел бар: дизајн"Анатомија на" коктел бар: дизајн
El DoradoEl Dorado
Уреди за мешање на алкохолни пијалоци и коктели очилаУреди за мешање на алкохолни пијалоци и коктели очила
» » Бар додатоци