ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со виски

Коктели со виски

Коктели со виски

  Коктели со виски - вкусен пијалок кој може да разубави различни парчиња на овошје, и лесно да се направи дома.

Вкусот е различен од koktelya оргазмот. Многу често, наместо само виски коктел користи бурбон.

Бурбон - е исто така виски, но се одликува со уникатен вкус, бидејќи на своите технологијата на производство е поинаква од вообичаените виски.

Бурбон чуваат само што изгорените буриња. По инкубацијата, вообичаената виски е стекнување на еден вид на сенка и незаборавен вкус. Коктели со бурбон виски се многу популарни меѓу љубителите на овие вкусни пијалоци.

  Постои само голем број на различни рецепти за коктели со виски. Тие се различни од другите алкохолни пијалаци (како што се"Оргазам" коктел) Неговата незаборавен елеганција. Јас донесе на вашето внимание од најпопуларните пијалоци.

                    Коктел "Принц Чарлс"

  Shaker метод.

                 состојки:

  • Виски (30 милилитри)

  • сок од лимон (10 ml)

  • Коцките

  • алкохол мед (20 ml)

                     подготовка

Сите компоненти треба да бидат добро се меша во шејкер. Потоа мора да се исцеди и се прелива во чаша. Може да се сервира со парче од било овошје.

                             Коктел "Frisco"

методсе тресат.

              состојки:

  • Bourbon (40 ml)

  • сок од лимон (30 ml)

  • француски алкохол бенедиктински D.O.M (20 ml)

                         подготовка

Сите компоненти се измешаат во шејкер, вирус и се става во чаша, специјален коктел.

                                   Коктел "ураганот"

                   состојки:  • Bourbon (20 ml)

  • Gin (20 ml)

  • нане алкохол (20 ml)

                      подготовка

Во овој случај на стакло се користи за мешање. Сите компоненти се истури во оваа чаша, мешајќи ротациона движење, вирус и се прелива во чаша.

                    Коктел "Стариот лав"

тресат метод.

                   состојки:

  • виски (6.10 делови)

  • Ликер од црна рибизла (3/10)

  • Отсутни Pernod (1/10)

  • алкохол бенедиктински D.O.M. (Неколку капки)

  • мраз (половина гуми)                подготовка

Сите компоненти на шлаг мешалка, а потоа вирус и може да се истури во чаша.

                        

                        Коктел "сончаница"

  метод се тресат

                      состојки:

  • шкотско виски (1/3)

 • ликер од портокал (1/3)

  • сок од лимон (1/3)

                            подготовка

Сите компоненти се мешаат во шејкер, филтер и се прелива во чаша.

                        Коктел "Шумејкер"

тресат метод.

                              состојки:

  • Бурбон (8/10 делови)

  • Cointreau ликер (2/10)

  • Angostura, со вкус на алкохолни пијалоци (неколку капки)

  • мраз (2/3 гуми)

  • цреша (Бери)

                           подготовка

Протресете ги сите состојки во шејкер енергично. Кога надвор од шејкер zapoteet - филтер, се става во чаша.

                         

Видео: Коктели со виски

                        Коктел "Нане свежина"

                          состојки:

  • виски (40 ml)

  • алкохол пеперминт, слатка (10 ml)

  • Коцките

                           подготовка

Во една чаша се прелива алкохол, и виски, стави коцки мраз. Служи со посебен стапче да се промешува.

                  Коктел "фудбалер"

метод се тресат

                     состојки:

  • Виски (30 ml)

  • ликер од портокал (10 ml)

Видео: Коктели со виски

  • сок од грејпфрут (10 ml)

  • мраз (2/3 гуми)

                  подготовка

Shaker исполнет со сите состојки, мешајќи и до појава на Русија од надвор. Потоа се филтрира, се става во чаша.

Како што можете да видите, постои ништо тешко во подготовката на ваквите популарни пијалоци, како коктели со виски. Ако некои компоненти се тешко достапни, тие може да се замени подостапни.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Историјата на виски потекло. - 3 часа.Историјата на виски потекло. - 3 часа.
Виски и Кока КолаВиски и Кока Кола
Црвена киселоЦрвена кисело
Што подобар виски: еден слад или помеша?Што подобар виски: еден слад или помеша?
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Класификација на вискиКласификација на виски
МенхетенМенхетен
Рецепт и историја коктел "старото"Рецепт и историја коктел "старото"
Виски кисело (виски кисело) - совршена рамнотежа на алкохол и цитрусВиски кисело (виски кисело) - совршена рамнотежа на алкохол и цитрус
» » Коктели со виски