ma.AlcoruGuru.ru

Работите за шанкер

Видео: Повеќе pivo.3gp

Шанкер успева многу паметно да се справи со шишиња. Се разбира, целата работа во своите раце, но не само во нив. Шанкер што треба да следи одреден процент на пијалокот и не го фрли.

Во голема мера ја олеснува работата решетката за шишиња. На решетката може да биде ѕид или центрифугирање. Специјални точење, кои се во прилог на шишиња, да помогне во одржување на точна мерка на издавање алкохолен пијалок.Со еден клик на фармацевт, сад се истури бараната количина на течност. Доколку е потребно се прелива вотка или виски, тоа е потребно да се користи за мерење жига која е направена од нерѓосувачки челик и може да има волумен од 25 ml, 50 ml, 25 до 50 ml и 100 ml.

Истурете пие од шишето без посебен уред не е секогаш лесен. За да се избегне прскаат гејзери употреба - специјални дизни на вратовите на шишиња.
Со цел да се темелно се меша коктел состојки потребни гуми.За да се подготви слоевит шејкерот не треба, и бар лажица, која ќе се додаде компоненти.
Мразот е суштински дел на многу коктели. Често тоа треба коцки мраз.

Видео: Тајните на шанкерот: основен инвентар [Cheers! | пијалаци]

За други коктели ќе треба мраз чипови. За таа цел, посебна алатка е корисна за мраз мотиката.
За некои, тоа може да се претпостави импровизација коктели со декорација, додека други имаат традиционални дизајн.

На пример, коктел "Маргарита" е украсен со обрач на сол. За оваа посебна Ример користи за да раб добие чиста и стабилна. Ример може да се користи не само за солено, но исто така и за раб на шеќер.

Сем коктел мора да биде убава, толку добро прилагодени за декорација на различни плодови, овошје парчиња, нане лисја, шлаг крем, и така натаму.
Алатки се завршувањето на допир во дизајнот. Тоа е тешко да се замисли коктел, служи и без нив.

Шанкер може да се сместат додатоци во организаторот на бар.
При поднесување на коктел на лента треба да бидете сигурни дека садот не беше влажна, инаку непријатно движење може да го уништи сите напори.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Потребните бар инвентар зад шанкот: флотатор, цедилка, бар лажица, muddlerПотребните бар инвентар зад шанкот: флотатор, цедилка, бар лажица, muddler
Како да се избере шејкерот?Како да се избере шејкерот?
Што Shaker се избере?Што Shaker се избере?
Коктел 'рѓосан помине (' рѓосан помине)Коктел 'рѓосан помине (' рѓосан помине)
Коктел "bazooka bubblegum"Коктел "bazooka bubblegum"
Зошто филтрирање homebrew?Зошто филтрирање homebrew?
Колку шишиња вотка во фиоката. Колку е тежок гајба водкаКолку шишиња вотка во фиоката. Колку е тежок гајба водка
Виски Коктел со млекоВиски Коктел со млеко
Изборот на гумиИзборот на гуми
Што знаеме за рум и Кока-Кола?Што знаеме за рум и Кока-Кола?
» » Работите за шанкер