ma.AlcoruGuru.ru

Познати радост

Коктел Состојки:

  • виски 40 ml
  • сок од јаболко 100 ml
  • јаворов сируп 10 ml
  • портокал
  • вар
  • нане

Убава и рафинирани пијалок, вкус кој е во голема мера определена од страна на почитување на рецепт.

состојки:

40 ml на виски Славниот Тетреб.
100 ml сок од јаболко.
10 ml од јаворов сируп.
2 парчиња од портокал.
2 парчиња на вар.
Гарнитури 3 нане лист.

подготовка

Метод: се изгради, за перење
Глас: стариот feshend

Во стакло да се водат парчиња од лимон, портокал, исполнет со искршен мраз. Точниот редослед да се прелива виски, сок и јаворов сируп. Се меша добро и се украсуваат со нане лисја.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ракија-пресечеРакија-пресече
SauerSauer
Коктел "нане julep"Коктел "нане julep"
Црвена киселоЦрвена кисело
Ванила мразВанила мраз
NYNY
Коктели пресечеКоктели пресече
Коктели со џин и вискиКоктели со џин и виски
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
МелисаМелиса
» » Познати радост