ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со maraschino

коктел со maraschino

Maraschino ликер

Maraschino или maraschino - јасен, безбоен плод ликер од maraschino цреши со додаден шеќер сируп и на возраст од најмалку 3 години. За нејзината изработка се земаат овошје со семиња, кој додава maraschino горчлив вкус на бадеми. Алкохолот maraschino замокот е 32%. Овој пијалак беше искористена за да се подготви коктели, како и како состојка на сладолед и други десерти.

Видео: Како да се направи Менхетен [шанкер]

Коктел рецепти со maraschino ликер

коктел "опатија Мартини":
- 30 ml dzhina-
- 20 ml Maraskino-
- 15 ml од портокал soka-
- 1 лажиче суво бело vermuta-
- 3-4 капки Angostury-
- 1 maraschino цреша за Marbleâ
- кршен мраз.
Измешајте џин, maraschino, овошен сок, вермут и Angostura во шејкер со мраз. Подготвени да пијат вирус во чаша и гарнитури со цреша.

шишиња со maraschino
коктел "авијација":
- 35 ml dzhina-
- 25 ml лимон soka-
- 10 ml Maraskino-
- 10 ml на дијабетес siropa-
- спирала на кора за Marbleâ
- кршен мраз.
Шејкер со мраз и се тресат џин и сок од лимон, шеќер сируп и maraschino. Како резултат на коктел става во чаша и се украсуваат спирала на лушпа.
коктел "нега":
- 50 ml maraskino-
- 10 ml absenta-
- 5 ml на чоколадо siropa-
- 2 цртичка angostury-
- 1 maraschino цреша.
Измешајте ги сите состојки и истурете во коктел чаша и гарнитури со цреша.maraschino цреши коцки мраз
коктел "виски Krusty":
- 30 ml Scotch viski-
- 4 лажиче лимон soka-
- 3 лажички Maraskino-
- 1 лажиче шеќер peska-
- 1 цртичка angostury-
- кршен мраз.
Во шејкер со мраз, комбинирајте виски со Maraschino, Angostura, сок и шеќер. Подготвени да им служи пијалок во чаша "слана" на шеќер.
коктел "бенгалски":
- 40 ml konyaka-
- 15 ml ананас soka-
- 10 ml Maraskino-
- 10 ml од портокал likora-
- 3-4 капки на bitters "портокал"-
- 1 коктел vishnya-
- кршен мраз.

коктел со maraschino
коктел "љубов сок":
- 80 ml ананас soka-
- 40 ml moloka-
- 30ml светлина Романов
- 20 ml на алкохол Maraskino-
- 10 ml grenadina-
- 1 Бери klubniki-
- неколку коцки мраз.
Измешајте ги миксер сок со млеко, рум, maraschino, Гренадините и јагоди. Подготвен коктел служат со низок чаша со мраз.
коктел "Prado":
- 30 ml tekily-
- 15 мл сок layma-
- 10 ml Maraskino-
- 1 јајце протеин
- 1 лажиче grenadina-
- 1 цреша за Marbleâ
- 1/4 вар за Marbleâ
- кршен мраз.
Шејкер со мраз се тресат со Maraskino текила, сок, протеини и Гренадините. Како резултат на вирус коктел во чаша и натопи во тоа цреша и парче на вар.чаша maraschino
коктел "царски":
- 25 ml dzhina-
- 25 мл суво бело vermuta-
- 1 цртичка Maraskino-
- 1 парче портокал со kozhuroy-
- кршен мраз.
Мешање чаша поврзете џин и вермут maraschino. Подготвени да пијат, процедете во коктел чаша, стискаш тоа портокал парчиња и потопете го во пијат.
коктел "танго":
- 75 ml на боровинки soka-
- 30 ml vodki-
- 30 ml Maraskino-
- 15 мл бело вино.
Сок, водка и maraschino се меша, се прелива во изладена коктел чаша и додадете бело вино.

Видео: Мартинез: Мартинез и баба Совршен Мартинез [шанкер]

maraschino ликер
коктел "кокос":
- 30 ml tekily-
- 10 ml кокосово siropa-
- 10 ml лимон soka-
- 1 лажиче Maraschino
- 1 парче ананас за Marbleâ
- 1 парче киви за Marbleâ
- кршен мраз.
Текила сок, сируп и Maraskino Протресете со мраз и се прелива во коктел чаша. Подготвени да пијат гарнитури со парчиња киви и ананас.

коктел со maraschino
коктел "плажа":
- 40ml светлина Романов
- 20 мл сок layma-
- 10 ml Maraskino-
- 5 ml од портокал likora-
- спирала на кора layma-
- кршен мраз.
Шејкер со мраз се тресат соба со сок и ликери. Како резултат на коктел става во чаша и се украсуваат кора.
коктел "последните молба":
- 15 ml dzhina-
- 15 ml на зелена алкохол "Chartreuse"-
- 15 ml Maraskino-
- 15 мл сок layma-
- кршен мраз.
Сите состојки во шејкер, се тресат со мраз и процедете во чаша коктел произведува.

Видео: Егор Козловски, бар "Maraschino"

коктел со maraschino
коктел "седмо небо":
- 50 ml dzhina-
- 1 лажица Maraskino-
- 2 лажички грозје soka-
- мала гранка на свежо нане за Marbleâ
- кршен мраз.
Во шејкер со мраз, комбинирајте Џин ликер и сок, процедете во коктел чаша и гарнитури со нане.
коктел "Бурбон со Maraschino":
- 55 ml Burbona-
- 15 ml Amaretto-
- 10 ml Maraskino
- 1 maraschino цреша за Marbleâ
- кршен мраз.
Измешајте бурбон amaretto и Maraskino во шејкер со мраз и се прелива во чаша гарнитури цреши.

коктел со maraschino
коктел "шампањ питие":
- shampanskoe-
- 20 ml Maraskino-
- 20 ml Kyuraso-
- 2 лажици лимон бар soka-
- 1/2 persika-
- 2 vinograda- плодови
- 2 коктел vishni-
- кршен мраз.
Наполнете го чаша со мраз за околу 1/3, се прелива во неа Maraschino, Курасао и сок од лимон - сите микс. Праска се сече на коцки и да додадете на стакло со цреша плодови и грозје. Дотурете со шампањ коктели и се служи со лажица.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Најмување (heering)Најмување (heering)
Коктели, аперитивиКоктели, аперитиви
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Цреша ЛејверЦреша Лејвер
Како да се подготви коктел со текилаКако да се подготви коктел со текила
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
СантијагоСантијаго
Кајсија ликер и коктели врз основа на негоКајсија ликер и коктели врз основа на него
Италијански алкохол & ldquo; Галијано & ldquo;Италијански алкохол & ldquo; Галијано & ldquo;
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
» » Коктели со maraschino