ma.AlcoruGuru.ru

Виски Dewar & rsquo; s: бренд приказна

сорти виски Dewar е

Топ 10 оригинални коктели од виски Dewar е

 1. «Dewar е страна автомобили». Тоа се состои од таквите состојки: мешање на скоч виски - 1 дел свеж сок од лимон - 2 дела Cointreau - 1.2 делови. За декорации треба парче портокал. микс компоненти хранат во ладни мартини стакло.
 2. «Dewar е пресече». Предуслови: виски - 2 дела шеќерен сируп - компоненти, лимон парчиња - 2 парчиња и нане лисја и газирани вода .. Сите се меша и се става во висока чаша Колинс.
 3. "Самовила лимон". Користете шкотски Dyuars и двоен дел на самовила. Пополнете течност висока чаша со мраз и лимон. Исечени лимон парчиња може да се служи само како закуска.
 4. «Dewar е Вард Осум». Структурата вклучува: скоч - дел 2, сок од два портокали, сок од два лимони, Гренадините, или нар ликер. Состојките се меша во шејкер хранат во мартини чаша со мраз и лимон.
 5. Dyuars мраз - најчестиот и едноставен начин на консумирање пијалоци.
  коктели
 6. "Роб Рој." Тоа е подготвено од 2 дела Dewar виски, еден дел слатка вермут Мартини Росо и портокал шампион Angostura. Служат во коктел чаша со цреша.
 7. "Dyuars со ѓумбир ale". За да се подготви мешавината со ѓумбир пиво, виски меша во пропорциите на 3: 1. Додадете чаша мраз и парче на цитрус.
 8. «Стариот Дарџилинг Cooler». За овој пијалок е идеален мешање 12-годишниот виски. Тоа треба да се меша со ладен чај и Дарџилинг додадете вкус на мед сируп. Пијалок ладење со мраз.
 9. «Њујорк кисело». Главните компоненти: Dewar - 2 дела сок од лимон - 1 дел шеќер - лажичка шлаг жолчките. На првите 3 компонента треба темелно да се меша и се става во чаша и врвот за да го дополни својот протеини маса.
 10. "Крв и песок". Во шејкер, се тресат виски, цреша ракија, црвена вермут и сок од портокали, вирус во стакло и служат со парче портокал.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Виски & ldquo; & ldquo;: dyuars цена и рецензииВиски & ldquo; & ldquo;: dyuars цена и рецензии
Космополитски коктелКосмополитски коктел
Концептот на помеша вискиКонцептот на помеша виски
NYNY
Коктели пресечеКоктели пресече
Помеша виски еПомеша виски е
Коктел "јаболко виски"Коктел "јаболко виски"
Како да се постави Dewar & rsquo; s?Како да се постави Dewar & rsquo; s?
Виски devars (Dewar & rsquo; s)Виски devars (Dewar & rsquo; s)
Весели францускатаВесели француската
» » Виски Dewar & rsquo; s: бренд приказна