ma.AlcoruGuru.ru

Изгрејсонце

Коктел Состојки:

  • сок од портокал 120 ml
  • Свети сируп 15 ml
  • текила 60 ml

"Изгрев" - хит диско средината на дваесеттиот век. Бизнис Картичка Канкун и Акапулко. Класика, која е вечна. Свети додава сладост блеф сок од портокал со текила, станува се повеќе истакнати, поблиску до дното на чашата. Среќен празник со еден допир на носталгија во стакло. Пробајте го ова!

состојки:

120 ml сок од портокал
60 ml текила
15 ml Гренадините
за декорација - парче од портокал и цреша

Подготовка:

Пополнете highball чаша со мраз, се прелива во неговиот сок од портокал и текила. Се промешува. Уредно на работ на чашата да се прелива Гренадините. Потона на дното, тој ќе се зголеми, полека мешање со портокал и текила. Гарнирајте со парче портокал и коктел цреша maraschino.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
РидлиРидли
Виолетова кактусВиолетова кактус
ВолгаВолга
Коктели пресечеКоктели пресече
Како да се подготви коктел со текилаКако да се подготви коктел со текила
МелисаМелиса
Tequila Sunrise - Сонцето на МексикоTequila Sunrise - Сонцето на Мексико
Портокалова женкарПортокалова женкар
МаргаритаМаргарита
ВаленсијаВаленсија
» » Изгрејсонце