ma.AlcoruGuru.ru

Готвење праска likuados

рецепт млеко likuadosLikuados - т.н. во Мексико млечни пијалак. Во овој случај, тоа ќе биде светло освежување.

Како да се подготват праска likuados

  1. Стави вода на оган, донесе до вриење. Избриши од топлина - се стави на листови нане. На повеќе од нив ќе излезат повеќе вкус нане вода.
  2. Јадења покриени со капак и се даде на пијалак. Кога водата ќе се излади, филтрира вода присутна.
  3. Тргни праски и се сечат на мали парчиња.
  4. Во блендер испрати вода нане, праска, млеко, мед, amaretto ликер и мраз. Сите крави. Пијалокот се става во чаша и се украсуваат со sprig на нане. Се служи со слама.

На еден дел ќе треба:

  • 100ml млеко
  • 50 g праски
  • 50 ml вода нане
  • 15 ml (1 лажица. Лажица) amaretto
  • 1 ч. L. мед
  • 2-3 коцки мраз
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Ракија-пресечеРакија-пресече
Коктел "нане julep"Коктел "нане julep"
Нане ликерНане ликер
Веќе сте се обиделе julep?Веќе сте се обиделе julep?
Коктели пресечеКоктели пресече
Cachaca - егзотични коктели состојкаCachaca - егзотични коктели состојка
Коктели со МалибуКоктели со Малибу
Безалкохолни коктели julepsБезалкохолни коктели juleps
Лубеница алкохолни коктели: едноставни рецептиЛубеница алкохолни коктели: едноставни рецепти
Безалкохолен MojitoБезалкохолен Mojito
» » Готвење праска likuados