ma.AlcoruGuru.ru

Најдобар рецепти коктел со Вермут

содржина

Cinzano вермут

Коктели со вермут се многу популарни во целиот свет. Голем дел од оваа кредитна оди на курва препознатлив вкус на алкохолни пијалаци, што е совршено во комбинација со другите компоненти.

Вермут е збогатена вино направено од страна на специјална технологија. Овој пијалок инсистираат на билки, зачини и зеленчук, таму се нужно вклучени алпски пелин.

За правење коктели дома, можете да го користите било кој бренд на вермут. Тоа ќе биде одличен избор Мартини, Cinzano и Салваторе.

Бидете сигурни да ги следат рецепт дадени во форма на вермут. Ова може да биде Бјанко (бела), Rosso (црвено), Роуз (розова) или сува (сува). Стап рече низа на активности и да уживате во прекрасните домаќинство коктели.

Рецепт Мартини текила

Состав состојки:

Мартини коктел со текила

 • вермут Мартини Бјанко - 30 ml;
 • злато текила - 60 ml;
 • коцки мраз.

Чекор по чекор секвенца.

1. Ние се пополни шејкер со мраз.

2. Ставете го нашиот алкохол и размахване темелно.

3. Како резултат на мешавина преку цедилка (сито) се става во изладена коктел чаша.

4. красат кора од лимон и да им служи на гостите.

Мартини коктел текила подготвени.

девојка е гангстер рецепт

состојки:

 • вермут сува - 40 ml;
 • Лондон Gin - 35 ml;
 • портокал Cointreau - 10 ml;
 • сок од портокал - 120 ml;
 • мраз - коцки 3-4.

коктел девојка е гангстер

Cointreau наместо исто така можете да го користите овој рецепт Triple Sec или други ликер од портокал на Вашите потреби.

Подготовка.1. Стави во шејкер мраз.

2. Во било кој редослед се прелива во неа сите наши пијалаци и слично треба да се протресе за една минута.

3. цедилка прелива пијалок во чаша.

4. Украсете со парче од портокал или лимон.

Коктел Podruzhka Гангстер подготвени.

Рецепт Мартини со вотка

Состав состојки:

 • вермут Мартини Хемиско - 15 ml;
 • квалитет вотка - 75 ml;
 • конзервирани маслинки - 2-3 парчиња;
 • коцки мраз.

Мартини коктел со вотка

За оние кои не сте обожавател на класичен филм велам дека во овој случај ние ќе се обидеме да се подготви вашиот омилен коктел агент 007 Џејмс Бонд.

Подготовка.

1. вотка и сув вермут Истурете во шејкер и се меша.2. Додадете го и мраз за 25-30 секунди меша смесата бар лажица.

3. Користење на цедилка, се прелива пијалок во коктел чаша.

4. Украсете со својата маслинки на кама.

Мартини коктел подготвен вотка.

Рецепт 2 Negroni

состојки:

 • вермут црвено - 30 ml;
 • Џин сува - 40 ml;
 • Кампари - 25 ml;
 • коцки мраз.

Коктел Negroni 2

Подготовка.

1. Во една чаша карпи или стар моден попречуваат 3-4 коцки мраз.

2. чаша шејкер прелива нашите алкохолни компоненти.

3. метал пополни шејкер со мраз чест.

4. Сега ние треба добар тресат и се прелива содржината преку цедилка во карпи.

5. Гарнирајте со парче лимон пијалок, коктел цреша и портокалова кора од лимон.

Коктел Negroni 2 подготвена за употреба. Исто така, Ви препорачувам да го прочитате објавување на познат предок на пијалок. Сите детали во статијата "Коктел Negroni".

Рецепт крст кралот

Коктел крст кралот

состојки:

 • бела вермут - 50 ml;
 • квалитет виски - 20 ml;
 • праска сок - 50 ml;
 • сок од лимон - 10 ml.

Забелешка пијалокот се подготвуваат и послужуваат без мраз. можете да се излади стакло во однапред, ако сакате.

Подготовка.

1. Измешајте ги сите состојки во шејкер. Протресете нив треба да биде не помалку од 15-20 секунди.

2. влегоа во коктел чаша.

Коктел Кралската премине подготвени.

Рецепт Pacha Монте Карло

состојки:

 • вермут црвено - 100 ml;
 • квалитет kal'vados - 50 ml;
 • шеќерен сируп - 50 ml;
 • оштетени или кршен мраз.

Подготовка.

1. Ставете во блендер сите компоненти.

2. прелива со кршен мраз.

3. Како треба потресоа содржини.

4. Внимателно се прелива во ураганот.

5. Традиционално, на пијалок е украсена со две цреши.

Коктел Монте Карло Pacha, домашно зготвена, подготвен.

гумиКупи шејкер со рецепти за почетниците шанкерПоставете на очила за коктелиЧаши за коктели - најдобар одмор подарок
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Употреба на културата и коктели со Мартини RosatoУпотреба на културата и коктели со Мартини Rosato
БронксБронкс
Пиењето CinzanoПиењето Cinzano
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
Вермут "Cinzano"Вермут "Cinzano"
Мартини и неговите ставовиМартини и неговите ставови
Бренди мартиниБренди мартини
Како да се пијат различни видови на вермутКако да се пијат различни видови на вермут
Што е вермут, и како правилно да пијатШто е вермут, и како правилно да пијат
» » Најдобар рецепти коктел со Вермут