ma.AlcoruGuru.ru

Три мартини комбинација на правила со сокови

Видео: со доаѓањето 2017 година под Мартин Бјанки (бела вермут)

Мартини пропорции со сок

Видео: морков мартини број 43

Фановите коктели сигурни мартини сок плен е невозможно. Речиси секој рецепт постои било каква сок. Прекумерна сладост и силата на чиста вермут прави разреди. За да се олесни оваа задача, ние ќе се погледне, како да се пие сок од мартини познавачите. Ќе дознаете точниот сооднос на мешање и некои функции на избор на соодветен сок.

Ако не ви се допаѓа да пијат мартини во чиста форма, Ви препорачувам да се потсетиме на следниве правила:

1. температура на снабдување. Пред да се помеша со сок Мартини вермут ладење на 10-15 ° C. Ова може да се направи однапред со поставување на шише во фрижидер, или само пред подготовка на коктели, фрлање чаша неколку коцки мраз. Кога се топи мраз вода топи Мартини, влошување на вкус, така што првиот склопот на отелотворување.2. Правото на избор на сок. За комбинација со мартини подобра употреба на кисели сокови, како на пример портокал и цреша. Идеален Свежи Свежи Citrus (портокал, лимон, ананас, грејпфрут), го прекинува вкусот на алкохолот. Можете да се меша со сок и продавница, само изберете бренд кој содржи минимум шеќер.

За да добиете светлина освежувачки коктел во Мартини Бјанко додадете портокал или сок од лимон. Тој ги отстранува прекумерната сладост. Црвени сорти мартини разреди цреша сок, кој совршено го надополнува богат вкус на Росо и Розато.

Видео: портокал Мартини рецептВо последно време стана мода да се разреди мартини сладок нектар, како што се праска или манго сок. Резултатот е комбинација на сладок и пријатен за ограничен број на луѓе. Тие може да се примени само ако знаете што точно вашите гости како слатки алкохолни коктели.

мартини рецепт со сок од портокал Фото
Мартини разредена кисели сокови

3. точни пропорции. Во класичниот сок мартини олицетворение се меша во сооднос еден на еден. Во чаша од 200 ml истурете 100 ml и 100 ml мартини избраните сок. За да се намали износот на сок тврдина постепено се зголемува во своето дискреционо.

Мартини со шампањ

Коктел рецепт со оригиналниот незаборавен вкус кој е лесно да се подготви дома.

состојки:

  • шампањ - 100 ml;
  • Мартини Бјанко - 50 ml;
  • сок од лимон - 25 ml;
  • шеќер - 1 лажиче;
  • коцки мраз - 50 грама.
Мартини коктел со шампањ и сок
Мартини со шампањ

Подготовка: става во чаша со мраз, додадете шампањ, сок од лимон, мартини и шеќер, а потоа се меша добро. Пред сервирање, можете да ги красат коктел маслинки и парче лимон.

Видео: APPLE MARTINI ПИЕ рецепт - како да се меша

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Употреба на културата и коктели со Мартини RosatoУпотреба на културата и коктели со Мартини Rosato
Некои факти од историјата на мартиниНекои факти од историјата на мартини
Избор закуски мартиниИзбор закуски мартини
Кој сок е подобро да се пијат мартиниКој сок е подобро да се пијат мартини
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Разредена со други пијалаци мартиниРазредена со други пијалаци мартини
Бренди мартиниБренди мартини
Калории мартиниКалории мартини
Мартини и соковиМартини и сокови
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
» » Три мартини комбинација на правила со сокови