ma.AlcoruGuru.ru

5 Тајни на Велика коктели

Понекогаш само ситници функција вкусна коктел од оној кој јас сакам да се прелива. Да се ​​пие секогаш успеа да го следи основните принципи на бармен.

Изборот на ликери

Помеѓу ликери голема разлика. Не икономисвам да се купат најдобрите. Особено затоа што ликери трае долго, и во економијата, тие се неопходни. Едноставен вотка или текила може да се маскира, но евтини алкохол со не чуден вкус. Ликери - ова е многу важна компонента, тие се утврди вкус, вкус, боја на пијалоци.

само свежи,Кук само од свежи состојки. Овошје, билки, сокови, сирупи и така натаму. Не го правам тоа, "Ах! Имам во фрижидер скитници лист од нане, џин на дното и на банката конзервирана Anansi. Се обложувам, ќе добие кул коктел! "Наместо тоа, продавница, користете само свежо исцедено сокови.

Задржи на температуратаАко е напишано во рецепт да им служи на изладена чаша, вие не треба да се игнорира. Топли пијалаци спротивно влегоа во загреани очила.

Не претерувајте со орнаменти

Многу коктели не треба накит. Многу често, само еден маслиново, јагода или лимон пресврт. Ние се обидуваме да ги импресионира е монтиран на стакло парчиња има 5 различни делови. Украсите мора прво да се проследи хармонија со пијалок. Тропски коктели бараат цвеќиња и овошје во прилог на стакло, но маргарита може да се сервира само посипете со сол раб. Мажите обично се само коктел со лимон парче. Красат, но во умерени количини!

За важноста на пропорциите

Многу се меша на окото. Можеби ќе се добие добар коктел, но всушност процентот измислена со причина. Секој творец на коктел тие мери јасно да ги задржи сите вкусови. Не занемарување такви важни активности како мерење на состојките.

Вие вкусни коктели, пријатели!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Едноставен коктели со ликер "Малибу"Едноставен коктели со ликер "Малибу"
Коктел "Кир"Коктел "Кир"
Коктел "SANGRITA" - традиционален прилог на Мексиканската текилаКоктел "SANGRITA" - традиционален прилог на Мексиканската текила
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Зелени сокови рецептиЗелени сокови рецепти
УпатствоУпатство
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Овој фасцинантен алкохол - 2 часа.Овој фасцинантен алкохол - 2 часа.
Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"Коктели "Хавајски микс" и "мартини микс"
Зошто Фрост коктел очила?Зошто Фрост коктел очила?
» » 5 Тајни на Велика коктели