ma.AlcoruGuru.ru

Зошто Фрост коктел очила?

Не сите коктели може да се стави мраз. На пример, anisette тоа станува облачно. Додека ладни подобро открива вкус. Во рацете на стакло се загрева побрзо, така да се продолжи животот на коктелот, садовите однапред мраз.

ладење коктел чаши

Постојат три начини да се излади на очила:

  1. Стави во замрзнувач за еден час или во фрижидер за 3-4 часа. Ова е најдобрата опција, бидејќи очила ќе остане ладна подолго.
  2. Закопа стакло во кофа со кршен мраз за 15-30 минути.
  3. Наполнете го стакло со мраз и се остава да отстои 5 минути. Па можно е да се излади Мартини коктел чаши, сладолед чинии, рамен и плитки.

Види. Исто така, бармен тајните на мраз .

ширина ="1" height ="1" border ="0" />

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
Ден и ноќДен и ноќ
Кајсија ликер и коктели врз основа на негоКајсија ликер и коктели врз основа на него
ФлоридаФлорида
Коктели и црвено виноКоктели и црвено вино
Бренди мартиниБренди мартини
Коктел рецепт "камикази"Коктел рецепт "камикази"
Алкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со негоАлкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со него
Уреди за мешање на алкохолни пијалоци и коктели очилаУреди за мешање на алкохолни пијалоци и коктели очила
» » Зошто Фрост коктел очила?