ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со текила

 1. Коктели - фантазија
 2. Коктел "сребрен куршум"
 3. Коктел "облаци"
 4. Херои и негативци ...
 5. Коктел "борец"
 6. Коктел "El Bandito"
 7. историски коктели
 8. Коктел "Сон Акапулко"
 9. Коктел "Текила пресече"
 10. Коктел "Крвави Хуанита"
 11. Коктел "Cucaracha"
 12. Кучиња, птици ...
 13. Коктел "црвена (црвено) куче"
 14. Коктел "Чивава"
 15. Коктел "око птица"
 16. Коктели - професија
 17. Коктел "мексикански астронаут"
 18. Коктел "Текила тореадор"
 19. Коктел "Матадор"
 20. Коктели со карактер
 21. Коктел "Брзи и бесни"
 22. Коктел "Оле"
 23. Коктел "Бура"
 24. Коктели за партиите
 25. "Текила Мартини" (или "Мартини-Meyyador")
 26. Коктел "Палома светлина"
 27. Коктел "Текила Batang"
 28. Коктел "Портокаловата женкар"
 29. Коктел "Торо Rojo"


Ако сте љубители на Мексико - значи љубов текила. Но, вие не може да се љубов Мексико и текила - едноставно ги обожаваат. И сите, бидејќи на тој текила - еден од најдобрите типови на силен алкохол. Тоа не е лошо под лимон, но во коктели - едноставно безценните.

Меѓу коктел со текила има мега популарен, како што се "Маргарет"Или"Tequila Sunrise"И помалку познати - и што сега ќе говорот. Нивните имиња не патуваат толку често, но тоа пијалоци не се помалку убави. Нашите коктели со текила ве задоволи, се отцепи од познатите и добро познати рецепти.

текила коктели со слики

Ние ќе ви го кажам дека сите горенаведени рецепти не се некој вид на рејтинг. Тоа е само една од најдобрите колекции на коктели во кои текила е задолжителна компонента, тоа игра важна улога.

Многу коктел со текила разликуваат кратка, но фасцинантни приказни и описи. да ги користите вие ​​сте во за неколку минути се претвори во шанкер од удобноста на вашата кујна.

Коктели - фантазија

"Сребрен куршум"

 • чоколадо текила - 50 ml
 • темно пиво - 300 мл
 • текила - 30 ml
 • виски (Ирска) - 10 ml (или алтернативно - кокос алкохол (15 ml))
 • соба (светлина) - 10 ml
 • сок од грејпфрут - 40 ml
 • сок од ананас - 100 ml
 • коцки мраз
 • текила (сребро) - 50 ml
 • шеќерен сируп - 20 ml
 • лимон - 3 чешниња
 • нане - 1 мала куп
 • кршен мраз - 200 гр.
 • текила сребро - 40 ml
 • сок од домати - 100 ml
 • сол
 • пиперка
 • Табаско сос - 3 ml.
  Готвење е неопходно:


Користење на гуми да се меша компоненти и да се пополни една чаша полна со мраз. Сол и бибер се додаваат на пијалок според нивните вкусови. Ова може да се направи и пред мешање на главните компоненти, како и директно во стакло.

Коктел "Cucaracha"

 • текила сребро - 15 ml
 • алкохол "Портокаловата суво" (било портокалова) - 15 ml
 • манго алкохол - 15 ml
 • текила сребро - 25 ml
 • Sambuca - 25 ml
 • сос "Табаско" (црвено) - 4 капки
 • текила сребро - 20 ml
 • портокал алкохол - 20 ml
 • кафеав шеќер - 1 парче
 • коцка мраз - 1 парче.

Ќе треба со дебели ѕидови, по можност пламен-задоена стакло, каде што е потребно да се прелива алкохол. Користење на коктел лажица, ставете ја на врвот на текила. Со користење на полесни (поповолно - Zippo) текила запали. Ние се одржи во текот на вилушка оган со парче шеќер на врвот. Шеќер ќе се стопи и капе во чаша. Но горење не може да се одржи долго - стакло може да се скрши. Па се обидуваат да се одржи процесот на топење на шеќер што е можно побрзо. Го изгаснеме огнот, оди околу работ на очила со мраз и пијат содржината во една голтка.

"Око птица"

 • текила сребро - 10 ml
 • BlackBerry алкохол - 30 ml
 • свежи малку маснотии млеко - 5 ml


Стакло исполнет првиот ликери, текила, а потоа по млекото се капе пипета или коктел слама.

Коктели - професија

"Мексикански астронаут"

Слоевит Shot: Долна - слој на зелени алкохол, во средината - сок од лимон на врвот - текила. Ние се стави на сите слоеви на коктел лажица. Пијалок во една голтка. И во вселената!

"Текила тореадор"

Ќе треба шејкер и една чаша "карпи". На прв сè се меша, вториот - се пополни како резултат композиции.

Коктел "Матадор"

КоктелЌе треба шејкер и голем стакло. На прв сè се меша, вториот - се пополни како резултат композиции.

Коктели со карактер

Коктел "Брзи и бесни"

Тоа е силен шут здив. На дното на високо прелива Sambuca очила, зелени капе лажица сос поставени портокал алкохол, капе црвен сос, текила поставени. Пијалок во една голтка - не тресење.

Коктел "Оле"

Коктел

Puff shot: можности на дното на алкохол "Blue Curacao" топ - банана и се меша со мраз текила. Украсете со зимска цреша.

Коктел "Бура"

Ќе треба шејкер и висока чаша. На прв сè се меша, вториот - се пополни како резултат композиции.

Коктели за партиите

"Текила Мартини" (или "Мартини-Meyyador")

Ќе треба шејкер и стакло. На прв сè се меша, вториот - се пополни како резултат композиции.

"Палома светлина"

Палома светло коктел

Ќе треба високо "highball", кој поставени сите состојки и се меша нежно.

"Портокаловата женкар"

Портокал коктел женкарфункција: подготвува стомна за една голема компанија, но составот може евентуално да се зголеми или намали (proportioning).

Во бокал, се меша со сок и сируп. Истурете во чаши. Исто така, очила истури текила. им служат како пар. Првата голтка пијат алкохол, а потоа да се полее со здив женкар.

Коктел "Торо Rojo"

 • текила - 40 ml
 • енергетски пијалок "Red Bull" - 250 ml
 • мраз

Ќе треба високо "highball", кој поставени сите состојки и се меша нежно.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Текила бумТекила бум
Коктел "зелен брег"Коктел "зелен брег"
Крвави ХуанитаКрвави Хуанита
ИзгрејсонцеИзгрејсонце
Agavoni (agavoni)Agavoni (agavoni)
Црвени кучеЦрвени куче
Коктел рецепт "Текила бум" видеоКоктел рецепт "Текила бум" видео
Портокалова женкарПортокалова женкар
ПодморницаПодморница
Коктели со текилаКоктели со текила
» » Коктели со текила