ma.AlcoruGuru.ru

Едноставен коктели со ликер "Малибу"

Малибу - кокос ликер бела, подготвен врз основа barbadoskogo бел рум и кокосово екстракти со додаток на шеќер. Јачина на пијалок е 21%, така што е генерално се користи за подготовка на вкусна и мирисна коктели.

слика рецепт
состојки:
 • Сок од ананас - 75 ml
 • Портокал сок - 75 ml
 • Алкохол amaretto - 45 ml
 • Алкохол Малибу - 30 ml
 • Бел рум - 15 ml
 • Парче ананас - за декорација
 • Мраз - неколку коцки

"Вечер" коктел со алкохол "Малибу"

"Вечер" - коктел со "Малибу", лесни рум и овошни сокови.

Вечер коктел со алкохол Малибу

Стави во една чаша неколку коцки мраз, се прелива во неа ликери, рум, и на врвот додадете сок. На работ на стаклена плочка парче ананас.

Коктели со ликер "Малибу" и вотка "Сините"

"Сините" - Малибу коктел со вотка, па тоа е доволно здрав. За да го ублажи вкус, пожелно е да се достави свежо овошје.

 • Amaretto - 20 ml
 • Водка - 10 ml
 • Алкохол "Малибу" - 10 ml
 • Сладолед - 10 ml
 • Шлаг за декорација

Овој коктел се однесува foliated пијалаци - се состои од два јасно одделени слоеви. На горниот слој се состои од мешавина на кокос алкохол и сладолед. На долниот слој се состои од мешавина на amaretto и вотка.

коктел блуз

Се меша во шејкер amaretto и вотка, додадете мешавина од крем и кокос алкохол. Истурете коктел во чаша, декорација и служат коктел цреша.

Едноставен коктели со "Малибу" и сок

Наједноставниот коктели со "Малибу" се подготвени со алкохол и разни овошни сокови.

 • Малибу - 50 ml
 • Сок од ананас - 50 ml
 • Мраз - неколку коцки


Стави во една чаша неколку коцки мраз, се прелива сок ликер и на врвот.

Едноставен коктел со сок и Малибу

Наместо ананас може да се земе едно јаболко или било кој друг пијалок.

Рецепт коктел "Зајдисонце" ликер "Малибу"

Коктели со ликер "Малибу" се убави и романтични име, исто како и вкусот на овој прекрасен пијалок. Еден пример за ова - коктел "Зајдисонце", кој изгледа како уметничко дело.

Потребни состојки:

 • Газирани пијалоци "Планински роса" - 150 мл
 • Малибу - 35 ml
 • Гренадините (нар сируп) - 3-5 капки


Пред подготовка на овие коктели врз Малибу по можност сите состојки и се олади за неколку часа. Во една чаша се прелива алкохол на врвот, да додадете газирани пијалаци и на крајот на коктел капе неколку капки од калинка.

Заоѓање коктел рецепт

Гренадини создава уникатен дизајн и сенка за овој пијалок, па се промешува пијалок пред да им служи тоа не е потребно.

Коктел рецепт со "Малибу» BMW

Коктел рецепт со "Малибу» BMW е многу едноставна - сите состојки се мешаат во еднакви количини во чаша. Името е составено од првите букви на состојки, од кои тој се подготвува.

 • Bailey - 30 ml
 • Малибу - 30 ml
 • Виски - 30 ml
 • мраз

Во една чаша се прелива сите пијалаци, се меша нежно, додадете мраз и се сервира. Коктелот има пријатен благ вкус, и покрај фактот дека се однесува на духови.

Коктел рецепт "Малибу Twister"

Составот на коктел со "Малибу" секогаш е вклучен малку рум ликер, кој е совршено во комбинација со други алкохолни пијалаци - вотка, џин, рум. Најоригиналните вкус има "Малибу тешка задача", која исто така вклучува и сокови од овошје и Бери.

 • Алкохол Малибу -30 ml
 • Јагода сок - 30 ml
 • Брусница сок - 30 ml
 • мраз

Овој пијалок е подготвена право во стакло, која ќе се ставаат на маса. На дното на чашата се стави мраз, додадете ликер, сок и нежно се промешува пијалок.

Коктел со рум и "Малибу", "Чоколадо Кокос"

Коктел со рум и "Малибу", "Чоколадо Кокос" има невообичаен вкус на оригиналот.

 • Алкохол Малибу - 30 ml
 • Светлината соба - 30 ml
 • Сок од лимон - 20 ml
 • Сок од ананас - 60 ml
 • Чоколадо сируп - 20 ml
 • мраз

Сите пијалоци се истури во шејкер, додадете неколку коцки мраз и измешајте.

Чоколадо кокос коктел

Вирус и се прелива во голем круг стакло, украсени со раб на бели или обоени кокос снегулки.

Коктел рецепт со "Малибу" Coso Sooler

Коктел Coso Sooler - прекрасна освежителен пијалок кој е доста популарен меѓу навивачите на егзотични пијалоци.

 • Малибу - 50 ml
 • Кола - 150 l
 • Вар сок - 20 ml
 • Angostura - 1-2 капки
 • Мраз - неколку коцки

Подготвување на пијалок во highball чаша. На дното на чашата треба да се стави мраз, потоа се става сите пијалаци и додадете неколку капки на билни тинктури. Коктел лажица промешајте и гарнитури со парче лимон.

Сите рецепти коктели со ликер "Малибу" е многу едноставна и не бара подготовка на голема количина на време. Во овој случај, сите пијалаци имаат свој уникатен вкус кој ги разликува од другите коктели.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел МалибуКоктел Малибу
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
Ликер Малибу - кокос задоволствоЛикер Малибу - кокос задоволство
Ликер МалибуЛикер Малибу
Коктели со МалибуКоктели со Малибу
Што пијат Малибу?Што пијат Малибу?
Коктел Пина КоладаКоктел Пина Колада
Најдобрите коктели со ликерНајдобрите коктели со ликер
Како да се пијат кокос ликер МалибуКако да се пијат кокос ликер Малибу
Кокос Ликер "Малибу"Кокос Ликер "Малибу"
» » Едноставен коктели со ликер "Малибу"