ma.AlcoruGuru.ru

Млеко тресе

Видео: Судскиот милкшејк НА Киндер изненадување и чипс!

. Милкшејк се многу лесно да се подготви дома. .. Овој пијалок е секогаш можно да се забавува гостите, пријатели, и себе си понекогаш сакате нешто необично. .. На откажувањето на алкохол е апсолутно без алкохол, поет ..." />
    Коктел за губење на тежината

  • јајца, три парчиња)

  • Банана (0,5 парчиња)

  • посно млеко (половина чаша)

  • ниски-масти урда (една лажица)

  • Какао во прав (две лажици)

Ние се подели на протеини од јајце и ставете ги во блендер, на останатите компоненти на Дод. Сите се меша добро. Истурете во чаши, коктел е подготвена.

   домашна коктели

  • парчиња мраз

  • мандарина сируп (две од чл. Лажици)  • млеко (една чаша)

  • портокали (4 парчиња)

Сите компоненти се меша добро во блендер. Се прелива во коктел чаши и служат со слама на маса.

     коктел ДОМА

  • Круша (половина)  • кондензирано млеко (25 ml)

  • сок од лимон (од околу 1 лимон)

  • млеко (половина чаша)

  • мелен цимет (една лажичка)

Сите компоненти на микс, се прелива во чаши и облагородување на парчиња на круша. Потоа им служи.

            КАФЕ коктел

   • сок од ананас (половина чаша)

  • Кафе, земјата

  • млеко (половина литар)

  • шеќер (шест лажички)

  • Кафе ладно (три чаши)

Buckthorn мед и добро се меша во блендер, тогаш Дод млеко и павлака. Истурете во чаши и се украсуваат со бобинки. Коктел подготвен.

  Според оваа шема, можете да се подготват сите милкшејк, додавајќи било овошје, џем и така натаму. Како што можете да видите со цел да се подготват овие корисни и вкусни пијалоци, тоа не е неопходно да се стави многу напор.

треба само желба и малку имагинација, и навистина ќе се такви прекрасни пијалоци како милкшејк.

Видео: Како да се направи млеко "Орео"

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Млеко РецептиМлеко Рецепти
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
БисеренБисерен
Млечни алкохолни коктели: необични рецептиМлечни алкохолни коктели: необични рецепти
Како да се подготват алкохоличар милкшејкКако да се подготват алкохоличар милкшејк
Млечни алкохолни коктелиМлечни алкохолни коктели
Нова "во Порторико"Нова "во Порторико"
Пијте за вашето здравје!Пијте за вашето здравје!
Манго - рецепти за вкусни и хранливи коктелиМанго - рецепти за вкусни и хранливи коктели
Банана - јагодаБанана - јагода
» » Млеко тресе