ma.AlcoruGuru.ru

Под ќебето

Коктел Состојки:

  • ракија 1.5 делови
  • бел рум дел 1
  • Cointreau ликер дел 1
  • сок од лимон 1/2 од
  • кората од лимон

Оваа примамливата десерт коктел беше создадена во 1930 година.

состојки:

коцки мраз
1½- дел ракија
1 дел бел рум
1 дел Cointreau
½- дел сок од лимон
Гарнитури: кора од лимон

Подготовка:

Метод: Протресете
Глас: Коктел

Наполнете шејкер до половина со коцки мраз. Додадете бренди, рум, ликер и сок од лимон. Протресете ја мешавината и процедете во чаша. Гарнитури коктел на кора од лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
БакардиБакарди
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
КримскатаКримската
Текила зајдисонцеТекила зајдисонце
Виски skvitВиски skvit
Виолетова зајдисонцеВиолетова зајдисонце
» » Под ќебето