ma.AlcoruGuru.ru

Бернардо

Коктел Состојки:

  • џин 2 дела
  • Cointreau ликер дел 1/2
  • сок од лимон 2 лажички
  • горчлив тинктура 2 капки
  • мраз

Исклучителна коктел совршено релаксира по напорниот работен ден.

состојки:

Коцки мраз.
2 дела џин.
½- дел Cointreau.
2 лажички сок од лимон.
2 капки на bitters.

Подготовка:

Метод: Протресете
Глас: Sauer

Кат шејкер до половина со мраз, додадете џин, Cointreau, сок од лимон и bitters. Igredienty Протресете и процедете во коктел чаша.

Гарнитури: кора од лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ВолгаВолга
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
БакардиБакарди
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
Absinthe КосмоAbsinthe Космо
Весели францускатаВесели француската
КримскатаКримската
Виски skvitВиски skvit
» » Бернардо