ma.AlcoruGuru.ru

Модерен бурбон

Коктел Состојки:

  • бурбон 2 дела
  • Cointreau ликер 1/2 лажиче
  • шеќер во прав 1/2 лажиче
  • горчлив тинктура 2 капки
  • мраз

Како основа може да се земе овој коктел од џин, виски или ракија.

состојки:

Коцки мраз.
Кршен мраз.
2 делови на бурбон.
½- чај лажици Cointreau.
½- лажичка шеќер во прав.
2 капки на bitters.
Лимон кора.

подготовка

Метод: Протресете
Стакло: Традиционални

Во шејкер половина полн со коцки мраз и додадете бурбон Cointreau, шеќер и bitters. Протресете и процедете во чаша полна со мраз. Се намали назад малку на етерично масло од лимон кора.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ВолгаВолга
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
NYNY
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
СантијагоСантијаго
МенхетенМенхетен
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
Текила зајдисонцеТекила зајдисонце
» » Модерен бурбон