ma.AlcoruGuru.ru

Подгответе коктели со limoncello

Видео: Коктел "Бела mulled вино." Коктел рецепти од рецептор Бар

limoncello

Што е limoncello?

Limoncello - ова е познатиот ликер од лимон произведени во Италија. Овој пијалок е позната по својата слатка и кисело со малку горчлив вкус цитрус и висока содржина на витамин C. Тоа е подготвен од страна на инфузија на алкохол на кора од лимон, како и дополнителни компоненти се шеќер и вода. Традиционално limoncello употреба како дигестивниот или маса пијалоци и коктели состојка. Во чиста форма, таа силно ладни пијалоци од мали високи чаши. Најчесто ладење произведени од страна на следниот начин: празни чисти очила беа ставени во фрижидер и да чекаат додека нивните ѕидови покриени со тенок кора од мраз, самиот пијалок, исто така, се лади и влегоа во ледените овие очила.

Коктел рецепти со limoncello

коктел "мандарина зори":
- 50 ml мандарина soka-
- 30 ml limonchello-
- 20 ml бело vermuta-
- кршен мраз.
Во шејкер со мраз како што треба да се тресат сите состојки. Подготвен коктел процедете во коктел чаша.

Видео: Зума двор. Коктел "limoncello Физ"Италијански ликер од лимон
слоевит коктел "Kremonchello":
- 30 ml limonchello-
- 30 ml на крем.
Кул состојки. Потоа се става во чаша limoncello и крем на врвот на тоа.
коктел "пенливи limoncello":
- 30 ml limonchello-
- 30 ml shampanskogo-
- 20 ml од портокал likora-
- навивам од кора од лимон за да Marbleâ
- мраз.
Limnochello размахване со сок од портокал во шејкер со мраз и се прелива во чаша. Пополнете коктел шампањ и се украсуваат навивам на кора од лимон. Послужете веднаш по готвење.
коктел "Маргарита со limoncello":
- 30 ml tekily-
- 20 ml limonchello-
- 20 ml од портокал soka-
- 20 мл сок layma-
- лимон парче за Marbleâ
- мраз.
Нежно измешајте ги сите состојки во шејкер и се прелива во чаша. На готовиот пијалок, додадете неколку коцки мраз и декорација на работ на стакло со парче лимон.ликер од лимон

освежителен коктел "ладен пладне":
- 50 ml vodki-
- 30 ml limonchello-
- 2-3 лист свежо myaty-
- парче од вар за да се Marbleâ
- кршен мраз.
Шејкер со мраз размахване вотка limoncello и нане. Вирус резултира коктел чаша и гарнитури со вар парче.
коктел "Кубанскиот limoncello":
- 40 ml Koly-
- 25ml светлина Романов
- 15 ml limonchello-
- 1 лимон круг за Marbleâ
- кршен мраз.
Земете една чаша гимнастик и се меша со рум и limoncello мраз. Дотурете со кола пијалок и гарнитури со лимон.коктели со limoncello
коктел "розова limoncello":
- 30 ml vodki-
- 15 ml limonchello-
- 5 ml од брусница soka-
- лимон кора од лимон за Marbleâ
- мраз.
Во highball чаша со мраз, се прелива вотка и limoncello, и додадете малку сок од брусница. Подготвен коктел гарнитури со кората од лимон.
коктел "лимон забава":
- 40 ml konyaka-
- 25 ml limonchello-
- 15 ml Curacao Blyu-
- кршен мраз.
Коњак, limoncello и Курасао меша во мешање чаша и се прелива во чаша со мраз.

ликер од лимон
коктел "лимон вотка":
- 45 ml vodki-
- 20 ml limonchello-
- 20 ml лимон soka-
- кора од лимон за Marbleâ
- мраз.
Комбинирајте ги сите состојки во шејкер со мраз и процедете во чаша. Подготвен коктел гарнитури со кора од лимон.
коктел "лимон искушение":
- 30ml светлина Романов
- 25 ml limonchello-
- 15 ml лимон soka-
- 10 ml grenadina-
- 2 коктел цреши Marbleâ
- мраз.
Рум, limoncello, сок од лимон и Гренадините, размахване во шејкер со мраз и процедете во чаша, украсени со "слана" на шеќер. Подготвен коктел Наредете бобинки.

ликер од лимон
коктел "лимон се зголеми":
- 30 ml dzhina-
- 20 ml kampari-
- 20 ml limonchello-
- 2-3 капки angostury-
- мраз.
Комбинирајте ги сите состојки во чаша со мраз и се прелива во гимнастик.
Кафе коктел со limoncello:
- разладено coffee-
- 30 ml limonchello-
- 30 ml на алкохол "Grand Marnier"-
- 1 лажица шлаг крем за декорација.
Земете коктел чаша, истурете во тоа двете алкохол, додадете кафе. Подготвен коктел гарнитури со шлаг.

ликер од лимон и лимон
кафе коктел "сицилијанската":
- 40 ml coffee-
- 15 ml konyaka-
- 15 ml limonchello-
- 10 ml на кафе likora-
- 1 лажица шлаг за Marbleâ
- мраз.
Размахване сите состојки во шејкер со мраз, процедете во стакло. Гарнитури коктел добиени шлаг.
коктел "Италијански изгрејсонце":
- 35 ml vodki-
- 20 ml kampari-
- 20 ml од портокал soka-
- 20 ml лимон siropa-
- 10 ml limonchello-
- спирала на кора од лимон за декорација.
Победи сите состојки во шејкер и се филтрира како резултат на смесата во чаша. Подготвен коктел гарнитури со спирала на кора од лимон.

Видео: Коктел Chiki-puki

Италијански ликер од лимон
коктел "тропски":
- 40 ml limonchello-
- 40 ml ананас soka-
- 40 ml мандарина soka-
- 15 ml на јагода soka-
- парче ананас за Marbleâ
- 1-2 јагоди за Marbleâ
- мраз.
Размахване сокови и limoncello во шејкер со мраз и се прелива како резултат на коктел чаша ураганот. Гарнитури пијалок со јагоди и ананас.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се пијат limoncelloКако да се пијат limoncello
Најпопуларните светот на алкохолни пијалоциНајпопуларните светот на алкохолни пијалоци
Коктел рецепти врз основа на џин домаКоктел рецепти врз основа на џин дома
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
Алкохолен пијалок "limoncello" - животворниот мелем за телото и душатаАлкохолен пијалок "limoncello" - животворниот мелем за телото и душата
Зошто Фрост коктел очила?Зошто Фрост коктел очила?
Безалкохолни коктели со ГренадинитеБезалкохолни коктели со Гренадините
Алкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со негоАлкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со него
Италијански limoncello ликерИталијански limoncello ликер
Limoncello домаLimoncello дома
» » Подгответе коктели со limoncello