ma.AlcoruGuru.ru

Pernod алкохолен пијалок рецепти и коктел со него

Pernod шише

Pernod - јасно е anisette, вкус и боја која потсетува на абсинт. Pernod подготвуваат врз основа на грозје алкохол и анасон и билки: нане, тарос, копар. на силата на пијалок е 40%. Perno користат или разредување со ладна вода во сооднос 1 (дел Perno): 5 (делови на вода) или во коктели.

Коктел рецепти со Pernod

коктел "искушението":
- 20 ml Perno-
- 20 ml од бурбон виски
- 20 ml dzhina-
- мраз.
Pernod, бурбон и Џин Протресете со мраз и процедете во чаша.
коктел "Смрт во попладневните часови":
- ладно и суво shampanskoe-
- 10 ml Perno-
- 2 коцки мраз.
Земете bokal-"флејта", Го стави во мраз, и се прелива на врвот на Pernod. Потоа пополни чаша шампањ и нежно протресете коктелот што меурчиња се качил. Тие велат дека пијат беше многу драг на Ернест Хемингвеј ...со Pernod и шампањ коктел
коктел "ураган II":
- 20 ml konyaka-
- 10 ml Perno-
- 10 ml vodki-
- мраз.
Во шејкер со мраз, се тресат сите состојки.
коктел "Босфор скок":
- sodovaya-
- 20 ml absinthe "раки"-
- 20 ml Perno-
- L 2 bar. сок од лимон,
- L 2 bar. сируп лимес,
- спирала на кора од лимон за Marbleâ
- кршен мраз.
Во шејкер со мраз, се тресат absinthe, Pernod, сок и сируп. Вирус како резултат на пијалок во чаша за долго пијалоци, додадете сода и измешајте. кора спирала пониски готовиот коктел.
коктел "Валдорф":
- 20 ml ирски viski-
- 20 ml Perno-
- 2 ml Angostury-
- мраз.
Виски, Pernod и Angostura Протресете со мраз и процедете во чаша.

коктел со Pernod
коктел "боровинки Pernod":
- 40 мл ладна вода-
- 20 ml Perno-
- 20 mL на сок од боровинки.
Измешајте ги сите состојки.
Pernod Галијано:
- 40 ml на алкохол Galyano-
- 10 ml perno-
- мраз.
Чаша ладен прелива Галијано тогаш Pernot и се меша пијалоци.
Pernod-julep:
- 50 ml од тоник или limonada-
- 30 ml Perno-
- 20 ml лимон soka-
- кршен мраз.
Сите inredienty става во чаша полна со мраз, и се меша нежно.
коктел "Мартиник јас":
- 40 ml темно Романов
- 20 ml лимон soka-
- 20 ml на дијабетес siropa-
- 10 ml Perno-
- 1 ml Angostury-
- кршен мраз.
Една чаша половина полна со мраз, ставете ги сите состојки во него и се меша пијалок. Послужете со слама.коктел со искршен мраз и Perno
коктел "Брегот на Слоновата":
- 40 ml ананас soka-
- 20 ml Perno-
- 20 ml кокосово siropa-
- мраз.
Комбинирајте ги сите состојки во шејкер со мраз.
коктел "Tsatsarak II":
- 20 ml Perno-
- 20ml светлина Романов
- 20 ml viski-
- 20 ml на дијабетес siropa-
- 2 ml angostury-
- мало парче од лимон tsedry-
- мраз.
Сите течни состојки Протресете во шејкер со мраз и процедете во чаша. Посипете пијалок со етерични масла од кора и ставете ја во коктел.
коктел "жолта птица":
- 50 ml ананас soka-
- 20 ml Perno-
- 20 ml кокосово moloka-
- 10 ml лимон soka-
- мраз.
Сите состојки во шејкер, се тресат со мраз и процедете во чаша коктел произведува.

коктел со Pernod

Коктели со Pernod и Гренадини

Pernod со вода и Гренадини:
- 50 мл ладна вода-
- 10 ml Perno-
- 10 ml Grenadina-
- мраз.
Сите состојки се мешаат во шејкер со мраз и процедете во чаша.
коктел "Pernod-Ривиера":
- 50 ml од портокал soka-
- 10 ml Perno-
- 10 ml Grenadina-
- мраз.
Сите состојки се мешаат во шејкер со мраз.
коктел "д-р Funk":
- sodovaya-
- 50 ml Grenadina-
- 40 ml темно Романов
- 20 ml Perno-
- 20 ml лимон soka-
- 20 мл сок layma-
- мраз.
Шејкер со мраз тресењето Гренадини, рум, Perno и сокови. Вирус на пијалок во чаша, додадете сода, малку промешајте и служат со слама.

коктели со Pernod
P. со Pernod:
- sodovaya-
- 30 ml Perno-
- 20 ml лимон soka-
- 20 ml од портокал soka-
- 10 ml на ракија (Weinbrand)
- 10 ml grenadina-
- 1 јајце протеин
- мраз.
Шејкер со мраз се тресат Perno коњак, Гренадините, сокови, и белка од јајце. Потоа вирус на пијалок во една чаша и дотурете сода коктел. А малку возбуда.
коктел "розова Pernod":
- ѓумбир ел
- 20 ml Perno-
- 20 ml grenadina-
- мраз.
Се меша со Pernod Свети директно во чаша со мраз, додадете коктел ѓумбир ale и се промешува некои повеќе.

Pernod
коктел "Дикси":
- 20 ml dzhina-
- 10 ml Perno-
- 10 ml dzhina-
- 10 ml на сува vermuta-
- 10 ml лимон soka-
- 3-4 ml Grenadina-
- мраз.
Сите состојки во шејкер, се тресат со мраз и процедете во коктел чаша.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Алкохолни коктели со amarettoАлкохолни коктели со amaretto
Подгответе коктели со limoncelloПодгответе коктели со limoncello
Алкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со негоАлкохол & ldquo; Мидори & ldquo; и коктел рецепти со него
Ден и ноќДен и ноќ
Кајсија ликер и коктели врз основа на негоКајсија ликер и коктели врз основа на него
Италијански алкохол & ldquo; Галијано & ldquo;Италијански алкохол & ldquo; Галијано & ldquo;
Кисело кисела коктелиКисело кисела коктели
Зошто Фрост коктел очила?Зошто Фрост коктел очила?
Безалкохолни коктели со ГренадинитеБезалкохолни коктели со Гренадините
Алкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со негоАлкохол & ldquo; Chartreuse & ldquo; и коктели со него
» » Pernod алкохолен пијалок рецепти и коктел со него