ma.AlcoruGuru.ru

Како да се избере Cahors

Како да се избере Cahors

Како да се избере Cahors

Видео: Како да се провери дали физичко вино?

Како да се избере вистински Cahors?

Оваа слатка, збогатена вино е многу популарна особено за време на празниците Божиќ и Велигден.

Православната Црква има општење само Cahors, па тоа е како божествен пијалок.

Ова шише Cahors вино може да биде одличен подарок, како дел од вино сет. Но, како што е сега scammers се на алармирање е, тоа е подобро да се разбере како да се избере продавница во Cahors.

                              Совети за избор на Cahors• Место на купување. Да се ​​гарантира висок е најдобро да се купи вино во специјализирани продавници. Таквите компании цениме нивниот углед, па тоа лажна со ништо.

• Марк Cahors. На продажба е обична - што значи дека нема одложување. Но, некои производители се уште се чува во дабови буриња најмалку шест месеци. Потоа на етикетата со Cahors е натписот "обичните созреана."

Гроздобер - вино со доволно изложеност. И со висок квалитет, соодветно. Дополнителни етикета лепат на вратот на шишето, каде што има натпис "гроздобер".

Постојат, исто така, укажуваат на годината на берба на грозје или период вино стареење. И сега внимание! Можеби зборовите "маса вино е слатка", или нешто слично, тогаш тоа не е било Cahors, едноставен црвено вино.• тврдина Cahors. Ние мора да се запамети дека тоа е уште една збогатена вино, како и капацитетите на етанол треба да биде 16-17%. Некои гроздобер вина се продаваат со сила од 18% алкохол. Ако на етикетата вели дека 15% или помалку - Оставете го шишето.

• На концентрација на шеќер. Познато е дека Cahors прилично слатко вино. Затоа, концентрацијата на шеќер мора да биде во рамките на 140-200g / dm3.

• топчиња. Вино треба да биде јасно без магла. Погледнете на дното на шишето, во принцип, не треба да се забрзаат. Тоа е дозволено на талог во форма на забен камен - тоа е солидна кристален талог. Сите други докази за корупција на пијалок.

Видео: Cahors

• Рок на траење. Производители никогаш нема да се напише датумот на истекување, но само на гарантниот период на чување. Ова е време од истури, а тоа мора да мора да пишува на етикетата. За обичните -. Четири месеци, а за бренд - пет месеци.

• За пакување. Тоа е најдобро да се купи Cahors вино во стаклено шише со темно зелена боја. Продаде повеќе со глина шишиња. Постои голема веројатност дека Cahors може да се претвори кисело како глина "дише".

• Производител. Сериозни производителот секогаш го напуштите вашиот информации за контакт, да се направи контакт со него. Тој не се плаши од квалитетот на своите производи.

Овие се основните методи за тоа како да се избере вистински Cahors во продавницата. Главната ист квалитет може да се утврди за време на отворањето на шишето.

                                   контрола на квалитетот на отворен Cahors

• Разредете со вода. Ако се прелива вода за Cahors во сооднос од еден до еден, вино квалитетот не треба да се менува бојата.

• капки во чаша. Ако стакло со висок квалитет пресврт Cahors, тогаш ѕидовите треба да остане вино капки.

Сега знаете како да се избере Cahors. Мислам дека ќе успее. Ви посакувам успех!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Cahors дома со свои рацеCahors дома со свои раце
Авторски Cahors: колку степени него?Авторски Cahors: колку степени него?
Ова Cahors домаОва Cahors дома
За избор на Cahors во продавницаЗа избор на Cahors во продавница
Cahors историја виноCahors историја вино
Алкохолен пијалок: вино CahorsАлкохолен пијалок: вино Cahors
Cahors како да се избере вистинскиот?Cahors како да се избере вистинскиот?
Cahors - виното, историјата на кој е составен од легендитеCahors - виното, историјата на кој е составен од легендите
Вино "Cahors"Вино "Cahors"
Cahors. варено виноCahors. варено вино
» » Како да се избере Cahors