ma.AlcoruGuru.ru

Коктел Божиќ

Божиќ коктелШто коктел готви за Божиќ? Cahors вино - светотаинската вино, па Божиќ коктел рецепт е како што следува:

  • 50 ml Cahors
  • 15 ml Cointreau или било која друга ликер од портокал
  • 25 ml сок од портокал
  • 10 ml сок од лимон

Ние се пополни една чаша со искршен мраз, ставете ги сите состојки и се промешува. Коктел украсени овошје или бобинки и хранат со сламка.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Коктел "Банана рај"Коктел "Банана рај"
Едноставен коктел рецепти со кокос ликерЕдноставен коктел рецепти со кокос ликер
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
Ден и ноќДен и ноќ
Овошје коктелОвошје коктел
Коктел "Одвеано со виорот"Коктел "Одвеано со виорот"
Кир кралскотоКир кралското
Билни здолништеБилни здолниште
Божиќ план во Чешка - 2 часа.Божиќ план во Чешка - 2 часа.
Absinthe КосмоAbsinthe Космо
» » Коктел Божиќ