ma.AlcoruGuru.ru

Хонолулу

Коктел Состојки:

  • џин 1.5 делови
  • шеќер во прав 0,5 лажиче
  • сок од портокал 1/4 лажиче
  • сок од ананас 1/4 лажиче
  • сок од лимон 1/4 лажиче
  • горчлив тинктура 1 капка

Овој рецепт е измислен од страна на Виктор Бергерон. Ресторан направен од своите места во тропски стил и нудат егзотични јадења и коктели.

состојки:

Коцки мраз.
1½- дел џин.
½- часа. шеќер во прав.
¼- ч. лажица сок од портокал.
¼- ч. лажица сок од ананас.
¼- ч. лажици сок од лимон.
1 капка на bitters.

Подготовка:

Метод: Протресете
Глас: Коктел

Наполнете шејкер половина со коцки мраз. Додади џин, шеќер, портокал, лимон и сок од ананас. Протресете добро и процедете во мешавина на многу ладни коктел чаша.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Dzhinovy ​​svizzlDzhinovy ​​svizzl
Австралија ФизАвстралија Физ
ВолгаВолга
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
El DoradoEl Dorado
Чарлс МејсонЧарлс Мејсон
Шкотски сонШкотски сон
Соба РемзиСоба Ремзи
» » Хонолулу