ma.AlcoruGuru.ru

Виолетова кактус

Коктел Состојки:

  • текила 1.5 дел
  • манго сок 1.5 дел
  • шери 0.5 дел
  • Свети сируп 1 лажиче
  • мраз

Составот на овој пијалок е манго сок, што го прави егзотични.

состојки:

Коцки мраз.
Кршен мраз.
1½- на текила.
1½- сок од манго.
½- на шери.
1 лажичка Гренадините.

Подготовка:

Метод: Протресете
Стакло: Традиционални

Наполнете шејкер со мраз коцки, додадете текила, манго сок, шери и Гренадините. Протресете добро и процедете во чаша традиционален три четвртини исполнет со искршен мраз. Гарнирајте со цреша maraschino за стап.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
NYNY
СантијагоСантијаго
БакардиБакарди
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
El DoradoEl Dorado
ЛулуЛулу
Текила зајдисонцеТекила зајдисонце
Виски skvitВиски skvit
» » Виолетова кактус