ma.AlcoruGuru.ru

Сантијаго

Коктел Состојки:

  • шеќерен сируп 1 лажиче
  • бел рум 1.5 делови
  • Cointreau ликер 0.5 делови
  • мраз

Свети дава розова пијалок.

состојки:

Кршен мраз.
1½- дел бел рум.
½- дел Cointreau.
1 лажичка шеќер сируп.

подготовка

Метод: Протресете
Стакло: Традиционални

Наполнете шејкер до половина со кршен мраз, додадете рум, Cointreau, Гренадините, шеќерен сируп. Тресењето на смесата и филтер во чаша полна со мраз. Гарнитури: а maraschino цреши за стап.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ВолгаВолга
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
NYNY
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
Ден и ноќДен и ноќ
БакардиБакарди
Билни здолништеБилни здолниште
КримскатаКримската
Виски skvitВиски skvit
» » Сантијаго