ma.AlcoruGuru.ru

Плодовите на пустината

Коктел Состојки:

  • сок од грејпфрут 2 дела
  • шеќер во прав 1 лажиче
  • Cointreau ликер 0.5 делови
  • мраз
  • Текила злато 1.5 делови

Исклучителна горчлив вкус на грејпфрут омекнат ликер од портокал.

состојки:

Коцки мраз.
Кршен мраз.
1½- на «злато» текила.
½- дел Couitreau.
2 делови на сок од грејпфрут.
1 лажичка шеќер во прав.

подготовка

Метод: Протресете
Стакло: Традиционални

Во шејкер половина полн со коцки мраз, додадете сок од грејпфрут, Couintreau и текила, а потоа и шеќер. Протресете добро и процедете во традиционален стакло исполнет со искршен мраз. Гарнитури: а maraschino цреши.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Зомби принцотЗомби принцот
Мајмун копнежМајмун копнеж
РидлиРидли
Виолетова кактусВиолетова кактус
СантијагоСантијаго
Petit FleurPetit Fleur
Тигар сокТигар сок
El DoradoEl Dorado
Виолетова страстВиолетова страст
Текила зајдисонцеТекила зајдисонце
» » Плодовите на пустината