ma.AlcoruGuru.ru

Господ Чемберлејн

Коктел Состојки:

  • ракија 2 дела
  • порта дел 1
  • сув вермут дел 1
  • горчлив тинктура 3 капки
  • мраз

Оваа британска коктел.

состојки:

коцки мраз
2 дела ракија
1 на пристаништето
1 дел сув вермут
3 капки bitters

Подготовка:

Метод: Измешајте
Глас: Коктел

Коцки мраз се стави во чаша да се меша, се прелива вермут и порта. Додади bitters и ракија. Измешајте ги сите состојки и процедете во изладена коктел чаша силно. Украсете со кора од лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
БронксБронкс
СовршенствоСовршенство
Коктели со вермутКоктели со вермут
МенхетенМенхетен
Изгорена портокаловиИзгорена портокалови
ГлазговГлазгов
Мозокот чистачМозокот чистач
СочувствоСочувство
Виолетова зајдисонцеВиолетова зајдисонце
Молитва МејденМолитва Мејден
» » Господ Чемберлејн