ma.AlcoruGuru.ru

Сочувство

Коктел Состојки:

  • сув вермут дел 1
  • вермут розова дел 1
  • скоч дел 1
  • горчлив тинктура 1 капка
  • кората од лимон
  • мраз

Класичен коктел, еден од најпознатите модерни аперитиви 1920 година.

состојки:

коцки мраз
1 дел скоч виски
1 дел слатка розева вермут
1 дел сув вермут
1 капка на bitters
лимон кората

Подготовка:

Метод: Измешајте
Глас: Sauer

Во мешање стакло додадете коцки мраз, и vermuma, виски, bitters. Измешајте ги сите состојки и процедете во чаша. Се намали малку етерично масло од лимон кора.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
NYNY
БронксБронкс
МенхетенМенхетен
Тигар сокТигар сок
ГлазговГлазгов
SazerakSazerak
NegroniNegroni
Десет од најдобрите коктел и вермутДесет од најдобрите коктел и вермут
Господ ЧемберлејнГоспод Чемберлејн
Молитва МејденМолитва Мејден
» » Сочувство