ma.AlcoruGuru.ru

Виски skvit

Коктел Состојки:

  • виски 2 дела
  • шеќерен сируп 1/2 од
  • Cointreau ликер 1 лажиче
  • сода-вода 2 дела
  • праска
  • мраз

Сладок коктел со свежо овошје и виски.

состојки:

Кршен мраз.
Коцки мраз.
2 дела виски.
½- дел шеќерен сируп.
½- свежи праски излупени.
1 лажичка Cointreau.
2 делови на сода.

подготовка

Метод: Протресете
Глас: Highball

Пасира половина праска во сад. Стави ја во шејкер со мраз се распаѓа. Додадете шеќер сируп, Cointreau и виски. Протресете добро и процедете во чаша со 3-4 коцки мраз. Дотурете со сода.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Црвена киселоЦрвена кисело
Виолетова кактусВиолетова кактус
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
NYNY
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
СантијагоСантијаго
БакардиБакарди
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
КримскатаКримската