ma.AlcoruGuru.ru

Коктел со ракија и јајце

Коктели коњак со јајце е популарно познат како "Виагра". Споредба никој не помина, но пијалок се смета за типично машки.

коктел од коњак со јајце

Коктел со коњак "Luidor"

  • 4 плаша јајца (хардкор олицетворение - се заменува со 1 пилешко)
  • 50 ml бренди (марка "Luidor" во оригиналниот рецепт)
  • чаша ладно млеко
  • лажичка шеќер

Компонентите се меша во блендер и се става во чаша. Посипете морско оревче на врвот може да се ронки.

Слични протеински шејкови (flips) не само со ракија наместо тоа е можно да се користи рум, пристаниште вино или жесток алкохол.

ширина ="1" height ="1" border ="0" />

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Бренди EG нозеБренди EG нозе
Што е Flip? Ајде да се запознаат!Што е Flip? Ајде да се запознаат!
Ден и ноќДен и ноќ
СтиховиСтихови
ФлоридаФлорида
Крвави ЏоКрвави Џо
АлбаАлба
Бренди мартиниБренди мартини
Пијалок на ѓаволотПијалок на ѓаволот
Коктели flipsКоктели flips
» » Коктел со ракија и јајце