ma.AlcoruGuru.ru

Маргарет

Коктел Состојки:

  • сок од лимон 3/4 од
  • Cointreau ликер 1.5 делови
  • мраз
  • текила 2 дела

Ова е една од најпознатите и најпопуларните коктели врз основа на текила.

состојки:

Коцки мраз.
2 дела текила.
1½- дел Cointreau.
¾- дел сок од лимон.

подготовка

Метод: Протресете
Глас: А традиционалните, стаклена чинија за шампањ

Бришење на работ на стакло парче и вар натопи во сол. Шејкер половина полн со коцки мраз, додадете сок од лимон, Cointreau и текила. Протресете добро и процедете во традиционален чаша или чинија шампањ стакло. Гарнирајте со парче лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Виолетова кактусВиолетова кактус
ВолгаВолга
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Плодовите на пустинатаПлодовите на пустината
Бесрамно девојкаБесрамно девојка
БакардиБакарди
Тигар сокТигар сок
Билни здолништеБилни здолниште
Весели францускатаВесели француската
El DoradoEl Dorado
» » Маргарет