ma.AlcoruGuru.ru

Домашна кафе ликер

196

Покрај свежо сварено кафе и безалкохолни пијалоци од кафе, грав може да се готви прекрасни рецепти ликер кој во различни форми и ние ќе им понуди.

Рецепти од кафе ликер

Кафе ликер во полски:
- 2kg шеќер peska-
- 1L spirta-
- 500 ml moloka-
- 250 ml зовриена вода-
- 200 g на печено кафе zoren-
- 1/2 лажиче ванила.
Смола парична казна зрна на кафе и се прелива нив во стаклена тегла. Додади на ванила и се прелива кафе по алкохол. Оставете го да кисна пијалок за 10 дена, тресење на тегла секој ден. По одредено време, како резултат на вирус на инфузија и дебели истурете во мала количина зовриена вода, се промешува, се чека населува и се исцеди. Повторете уште два пати. Потоа се меша со вода кафе со млеко и шеќер, и да се поврзете со кафе ликер. Сите се меша добро и оставете уште 5 дена. Подготвени да пијат, филтер и шише.

кафе ликер
Ликер од кафе и сок од лимон:
- 1L vodki-
- 1 лажица масло. вода-
- 250 гр шеќер peska-
- 50 грама на земјата coffee-
- 25 ml сок од лимон.
Се истура кафе со вода, донесе до вриење, отстрани од топлина, цврсто покривање и оставете да кисна за еден ден. Следно, вирус како резултат на пијалак, ја стави во гранулиран шеќер и малку загрее, на шеќерот се раствора. Даде пијалок кул, се прелива во неа водка и сок од лимон, вирус преку cheesecloth и се прелива во шишиња, покријте и оставете да кисна за една недела.
Кафе ликер со кора од портокал:
- 2L spirta-
- 400 g на кафе zoren-
- кора од два apelsinov-
- 1,7 kg на фини (или тресна) шеќер (сируп) -
- 750 ml вода (сируп).
Кафе, грав и пржете Peremel. Со два портокали, се сече на кора и се исецка. Во стаклена тегла Промешајте во кафе и кора од еден, истурете на алкохол, покријте и оставете да кисна за 30 дена. Во меѓувреме, се готви на сируп од шеќер вода и шеќер и оставете го да се реши. Еден месец подоцна, се поврзете на инфузија сируп, филтер, се прелива во шишиња, покријте и оставете да отстои уште една недела.кафе ликер
"ликер 44":
- 1L vodki-
- 1 голема apelsin-
- 44 зрно coffee-
- 44 парчиња на рафиниран шеќер.
Кафе, грав и шеќер, се става во стаклена тегла, да додадете на портокал со истиот претходно прикован вилушка во многу места. Ставете ги сите вотка, се промешува и се отстрани во темно место да кисна за 44 дена. По одредено време, вирус на алкохол и е подготвен да го шишето. Водка рецепт може да се замени со Калвадос.

кафе ликерКафе ликер коњак:
- 600 ml konyaka-
- 600 ml вода-
- 450 гр шеќер во ред peska-
- 50 g на природен земјата coffee-
- 1 лажиче сок од лимон.
Од 300 ml вода и 450 гр шеќер вриење шеќерен сируп. Останатите 300 ml вода пијалак кафе, затворете го капакот и оставете ја да стои за еден ден. Тогаш филтер кафе и се прелива сируп, ракија и сок од лимон. флаширање на безалкохолни пијалаци и оставете да кисна за 3 недели.

кафе ликер
Кафе ликер:
- 1.5 L vodki-
- 50 грама на земјата coffee-
- 40 g на шеќер.
Свежо мелено кафе се прелива вотка и оставете да кисна за една недела. Филтрира резултат на инфузија и да додадете шеќер. Сите се меша добро додека шеќерот се раствора. готови тинктура шише.

Инстант кафе ликер

Кафе и јајце ликер брза храна:
- 0,5 l vodki-
- 0,5 l moloka-
- 5 жолчки од zheltkov-
- 1 лажица масло. шеќер peska-
- 1 лажица инстант coffee-
- малку ванила.
Млеко вриење, отстрани од топлина, да додадете на кафе, добро промешајте и нека се излади. Пасира жолчки од јајце со шеќер и ванила, додадете го во вотка, сите добро се меша додека шеќерот се раствора и додадете млеко со кафе. Уште еднаш, се промешува и се пие чиста во фрижидер преку ноќ. Утрото на алкохол само што ќе се исцеди и се сервира.

кафе ликер
Кафе ликер со пиво:
- 0,5 l vodki-
- 0,5 l piva-
- 1 лажица масло. шеќер peska-
- 2,5 лажици инстант coffee-
- 1 лажиче ванилин шеќер.
Земете емајл тава, ставете го во шеќер и кафе, истурете водка и пиво, сите микс. Ставете го садот на оган, донесе мешавина се додека мали меурчиња и, без да врие, веднаш да се отстрани од топлина и посипете ги во тава со ванилин шеќер. Кога пијалок е кул, тогаш тоа се прелива во шишиња и оставете да кисна за 5-7 дена.

кафе ликер
Алкохол од растворливи кафе:
- 300 ml vodki-
- 1 конзерва кондензирано moloka-
- 1/2 чл. топла вода-
- 100 гр шеќер peska-
- 2 лажички инстант coffee-
- 1 пакетче ванилин шеќер.
Земете емајл тава, го стави во кондензирано млеко, додадете кафе и шеќер (едноставен и ванила), се промешува и се прелива со топла вода, а потоа се промешува повторно и топлина, без врие. Ладење маса вирус, се поврзете со вотка, а потоа фрли и шише. отсуство на пијалаци да кисна за 7 дена.

кафе ликер

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Кафе ликерКафе ликер
Црно и белоЦрно и бело
Црна РускатаЦрна Руската
Како да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусовиКако да се произведуваат алкохол од sgushchenki 4 вкусови
Mokachino кафе во вашата работна масаMokachino кафе во вашата работна маса
Гурманските кафе пијалациГурманските кафе пијалаци
Тинктура 33Тинктура 33
Чај и кафе со ликерЧај и кафе со ликер
Кафе ликер на алкохол, водка и светлинаКафе ликер на алкохол, водка и светлина
Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;Кафе на француски и други рецепти на овој мирисна пијалок & ldquo; po- & ldquo;
» » Домашна кафе ликер