ma.AlcoruGuru.ru

Рецепти популарни eggnog

Видео: eggnog рецепт за раст на мускулите

Кафе-алжирски - коктел со јајце ликерНе е за сите хит на самото место коктели со јајце ликер. Иако случај дури и во вкусот: пиј толку дебела што не пијат и да јадат со лажица.

Видео: Гогољ Mogol. eggnog

Традиционално, тој се користи со кафе. Па, најлесниот и најпопуларна коктел - една фигура со алкохол во сооднос 3: 1.

алжирски кафе

Необичен рецепт со необичен вкус. Кафе сварено во Турк. Откако ќе се олади - тоа уште еднаш ја доведе до вриење.Стакло влегоа во 20 g на белка од јајце алкохол. Во топло кафе додаде лажичка ладна вода (да се реши дебелина) и ѕидот на чашата внимателно истури во чаша. Шири крем на врвот. Пијалокот е подготвена.

Коктел со јајце ликер адвокат во розова чевлиАдвокат во розова чевли

адвокатот - најпознатата јајце ликер. Со него се подготвува повеќето yachnyh коктели.За да се подготви "Пинк чевли" се меша во еднакви износи (10-20 ml) Адвокат и Гренадините, сируп, додадени некои крем. Сите темелно се меша и се става сода.

снежни топки

eggnog Снежнидруг освежителен коктел. Во голема чаша се истури на 500 мл 50 ml јајце алкохол.

Видео: Како да се готви јајце коктел

Останатите волумен е исполнет со лимонада. Украсени со коктел чадор и парче лимон.

Казабланка

Ова е повеќе утврден коктел.

  • Популарни коктели со јајце ликер рецепт за 30 ml вотка
  • 15 ml анасон ликер
  • 15 ml на сок од ананас
  • 15 ml сок од портокал
  • 20 ml АДВОКАТ

Сите компоненти се испратени на гуми, се меша темелно. Се става во чаша со искршен мраз. Пијте украсени со парчиња на овошје.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Слоевит коктелиСлоевит коктели
Млеко ликерМлеко ликер
Бренди EG нозеБренди EG нозе
Алкохол адвокат - Бразилецот пијалок на холандската начинАлкохол адвокат - Бразилецот пијалок на холандската начин
Јајце ликер "адвокат" дома: едноставен и брзЈајце ликер "адвокат" дома: едноставен и брз
Интересно коктел рецептиИнтересно коктел рецепти
Чај и кафе со ликерЧај и кафе со ликер
Лето коктели - 2 часа.Лето коктели - 2 часа.
Коктел "бадем радост"Коктел "бадем радост"
Таквите различни eggnogТаквите различни eggnog
» » Рецепти популарни eggnog