ma.AlcoruGuru.ru

Како да се пијат ракија

Како да се пијат ракија

Како да се пијат ракија

Како да се пијат ракија? За да одговориме на ова прашање заслужува внимание, тоа е потребно да се разјаснат некои точки.

И така тоа ќе биде точно да се каже Германски ракија, како родното место на алкохол е Германија.

Па и, според тоа, тука и да ја напушти националната традиција на пиење ракија.

Иако, во принцип, посебно строги правила како што не постои, но некои од нијанси на сите, потребата да се придржуваат. Значи анализира што е во ред, како да се пие ракија.                          Основните правила за тоа како да се пие ракија

• прифаќање на голем број на. Во еден дел да се пие прилепува не е висока доза (20 ml). Во овој случај, да пијат веднаш, но пополека дува јазикот, оставајќи пријатно вкус.• прибор. Пијалокот се истури во мали чаши (просечна тркалезни очила, ракија форма) или како пијалок прилично јак 40%, и има различен пријатен мирис. Ова садови е поудобно за мирис и вкус.

• користење на времето. Обично ракија служи пред оброк, како аперитив (да се зголеми апетитот), а во поголемиот дел од оброкот.

Видео: 1.15 Kulakovo напушти селото. Подготовки за ноќ

• Снек. Има одлични масти храна: пилешко, свинско месо, колбаси. Исто така, пијалок може да се служи со ракчиња, харинга, риба.

Тоа е најдобро да се пие ракија сокови. Но, во Германија и да се полее со чаша пиво. Стакло често се додава на парче овошје, во зависност од видот на ракија.

При купувањето на ракија да се погледне на етикетата, кој е наведен од страна на производителот.

Фактот дека тоа беше во Германија строго се придржуваат до технологија, и таму се сите видови на забранети адитиви, само природно.

И така, сега знаете како да се пие ракија, а главната работа да се знае мерката. Зашто, без оглед на тоа како, на пијалок уште доста силна.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Што знаеме за прилепува? - 2 ч.Што знаеме за прилепува? - 2 ч.
Германски ракијаГермански ракија
Mulled вино и готвењеMulled вино и готвење
Ракија-пресечеРакија-пресече
Што чоколадо мешавини коњакШто чоколадо мешавини коњак
Почетна ракијаПочетна ракија
Како да се пијат коњак: ракија атрибутиКако да се пијат коњак: ракија атрибути
"Старата Koenigsberg" - ракија №1!"Старата Koenigsberg" - ракија №1!
Форма очилаФорма очила
Ракија - сите информации за класата на духовиРакија - сите информации за класата на духови
» » Како да се пијат ракија