ma.AlcoruGuru.ru

Бреза SAP дома

И така тоа треба да прерасне во бреза шума, далеку од селото, особено од коловозот, за сите тешки метали од издувните гасови се во пијат. Дрвото треба да бидат здрави багажникот дијаметар од 20 см. Во овој случај на дрво е полесно да се лекува.

Видео: Зачувување на бреза SAP во домот

Ние мора да се запамети дека главниот тек на сок тече помеѓу кората и дрво. Затоа, мора да се дупчат дупка не подлабоко 3-4 см во висина од најмалку 1 метар од земјата.

домашна дупка вметнува лента или канал на блага наклонетост. Најдобро е да се соберат вратот на стаклено шише е покриена со газа, така што не постои ништо излишно не падне.

Од здрава бреза може да се соберат 20-40 литри сок. На крајот на каналот да се повлече на собирање, и блиску до дупка, може да се само глина.

И сега јас нудат две сосема различни рецепт готвење бреза сок од дома.

                Рецепт 1. Насловна бреза сок (слатка)

                  состојки:• Свеж сок од бреза (9 литри)

• Шеќер (1,5 кг, според вашиот вкус)

• Лимон (1 x)

                  подготовка

Видео: Насловна пијалак. Корпоративни рецепт од бреза SAP

Свежи мозоци сок и се прелива во голем емајл тенџере. Потоа го ставаат на оган, истурете на шеќер, се промешува.Обидете се да се шеќер, како некој како тоа. Во 3 литарски канти стави 1-2 вешт лимон.

Кога ќе зоврие се става во тегла и метален капак, да навивам. Кога ќе се олади да се направи во подрумот.

 Рецепт 2. Почетна бреза SAP (квасец)

                состојки:

• Свеж сок од бреза (3 литри)

• Јачмен (4 маса. Лажици)

         подготовка

Јачмен пржете во тава, мешајќи постојано до темно кафена боја. Свежо бреза SAP се исцеди на 3-литарски тегла и се прелива печени јачмен. Најлон покрива со капак и да ја доведе во подрумот. По две недели, ќе може да се извади и да уживаат во еден убав пијалок. Кој сакате, можете да додадете шеќер.

                    Корисни својства на бреза SAP

• Состав. САП бреза се јаболкова, глутаминска, никотинска и органски киселини. Содржани железо, магнезиум, калиум, калциум, танини.

• Лековити својства. Тоа им помага со кожата и настинки, рак на матката, туберкулоза, анемија, недостаток на витамин, анемија, камења во мочниот меур и бубрезите.

Секој поединец пролет пожелно дома пијат свежо бреза SAP во износ не помал од 8 литри.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Вино од бреза SAPВино од бреза SAP
Квас од бреза SAPКвас од бреза SAP
Исцелување бреза тинктура на воткаИсцелување бреза тинктура на вотка
Водка на бреза пупкиВодка на бреза пупки
Бреза кулерБреза кулер
Рецепти од квас од бреза SAPРецепти од квас од бреза SAP
Како да се направи домашно вино од бреза SAP?Како да се направи домашно вино од бреза SAP?
Светлина на бреза SAPСветлина на бреза SAP
Вкусни рецепти бреза квасВкусни рецепти бреза квас
Домашна шампањ од бреза SAPДомашна шампањ од бреза SAP
» » Бреза SAP дома