ma.AlcoruGuru.ru

Светлина на бреза SAP

Пролет иде и ќе може да почнат да се подготвуваат за производство на светлина од бреза SAP.

Бреза SAP - сезонски производи, а со тоа и производството на вотка за тоа е можно само во пролет, но може да се подготви колку вотка, која ќе трае цела година!Тоа е исто така вреди да се напомене фактот дека бреза SAP е прекрасен основна компонента за правење светлина, оваа компонента прави пијалак не е само повеќе пријатни на вкус, но исто така и како тоа може да изгледа чудно, корисни за здравјето (ако не ја злоупотребуваат)!

Светлина рецепт на бреза SAP


Светлина на бреза SAP


Замена на вода бреза SAP прави светлина помек вкус во споредба со традиционалните рецепти. Инаку, технологијата подготовка на домашен светлина останува непроменет.

Најлесен начин да се соберат бреза SAP е прикажано во видеото подолу, стапката на производство на 10 литри на час.За производство на бреза сок е подобро да се соберат повисоки надвор од земјата. Подолу посакуваниот распоред 10 литри бреза SAP.• Бреза сок - 10 литри

• шеќер - 3 kg

• квасец - (притисне пекар) 200 грам или 40 грам (сув)

• кефир (млеко) - 1 маса кревет.Рецепт за бреза вотка:

1. Топлина бреза сок од 25-30 ° C (не повеќе), додадете шеќер и се меша добро.

2. Растворете квасец во млака вода во согласност со упатствата на нивните етикети.

3. Истурете во контејнер за ферментација сируп, додадете го растворениот квасец во него. Една третина од капацитетот треба да остане празно. Потребна е слободен простор за јаглерод диоксид, кој ќе се појави во процесот на ферментација.

4. Додадете една лажица јогурт (млеко, квас) да се намали пена.

Гледајте видео за тоа како да се стави Брага на бреза SAP.5. Префрлете го садот во топла соба (18-28 ° C) и го стави под бреза стапица Брага вода.

6. По 10-12 дена, кога gidrozavtor престанат да свират меурчиња, течноста е ослободен и ќе биде горчлив вкус, Брага исцедена од талог и да ги надмине било кој начин.

Дестилација е изведена со употреба на било сварено апарат или дестилација колона.Излезот е 3-3,5 литри пијалак бреза SAP, силата на 40-45 степени. За да се подобри квалитетот на тоа може да се чистат со јаглен или повторно да се стигне.

Светлина на бреза SAP


успешна употреба на бреза вотка!
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепт berezovitsyРецепт berezovitsy
Квас од бреза SAPКвас од бреза SAP
Исцелување бреза тинктура на воткаИсцелување бреза тинктура на вотка
Водка на бреза пупкиВодка на бреза пупки
Бреза кулерБреза кулер
Бреза SAP домаБреза SAP дома
Како да се направи домашно вино од бреза SAP?Како да се направи домашно вино од бреза SAP?
Вкусни рецепти бреза квасВкусни рецепти бреза квас
Вино од бреза SAPВино од бреза SAP
Како да се направи шампањ од бреза SAPКако да се направи шампањ од бреза SAP
» » Светлина на бреза SAP