ma.AlcoruGuru.ru

Лента - најдобри оценки

Aberlour Highlands 10 години еден слад виски. Со дегустација Проценка однесува на највисоко. Чај лисја и кора арома со суптилни нијанси на леб.

Чувствителни алишта и сепак богата со голем број на вкус. Добро балансирана и свежо. Водич Speyside слад виски.
Ardbeg Остров на Islay 17 години еден слад виски.

Со дегустација Проценка однесува на највисоко. Malty, флорални и чадот.
Атрактивна даб. Superodnorodny, со биланс од тресет, цветни и мед вкус.

Вкусни.
Bowmore Остров на Islay 12 години еден слад виски. Со дегустација Проценка однесува на класика. Тресет градот.
Класичен Eisley.

Лоциран пред вас како камперски оган. Јодид и тресет, со чај и допир на чад.
Голема и моќна. Ако би сакале Eisley, го пијат.

Caol Ila Остров на Islay 15 години еден слад виски. Со дегустација Проценка однесува на класика. Карактеристика и сериозни виски. Јод дел prisolennosti и цветни ароми со траги од тресет.Obdasta ќе вкус. А долго, долго финиш.
Cardhu Highlands 12 години еден слад виски. Според проценките од дегустација многу добра.

Не се големи, но деликатна слад. Фокусирани. Мирисот на ореви, мед и лук, со додавање на дрво.
А многу вкус. Тресет, чадот вкус.

Cragganmore Highlands 12 години еден слад виски. Според проценките од дегустација многу добра. Интригантна букет ароми, ванила, кокос и сено. Многу нежен и пријатен.Слад се чувствува повеќе во од нос на небото.
Седат назад и да се повлече од воздух со виски.
Dalwhinnie Highlands 15 години еден слад виски. Според проценките од дегустација многу добра.

Бледа боја.
Арома потсетува Fino шери, со благ тон сол, море и мед. Светлина и деликатна. А многу вештина и вкус.

Сол и свежо во финишот. Еден добар аперитив.
Glenfarclas Highlands 10 години еден слад виски.

Според проценките од дегустација многу добра. Масти и богата виски.
Леб, тврд карамел и чад, со примеси на даб вкус на шери. Голем жито и на небото.

Согледување на полна уста.
Слад виски за љубителите Shardane.
Глен Грант Highlands 17 години еден слад виски.

Со дегустација Проценка однесува на највисоко. Прекрасна стил aperitivny. Пријатен, хармоничен зрно алкохол со лимон, цветни и мед арома и вкус. Свежи визија.
Најдобро за овој стил.

Glenmorangie Highlands Шери Вуд Заврши еден слад скоч. Со дегустација Проценка однесува на највисоко. Нежно го распушти жешкото вкус.

Комплексни ароми на чад, мед, карамела, ванила и портокал семе.
Тоа се прикрадува до небото, а заврши како и што е можно, со многу карактер.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Oban вискиOban виски
Виски lagavulinВиски lagavulin
Виски бел коњВиски бел коњ
Што подобар виски: еден слад или помеша?Што подобар виски: еден слад или помеша?
Класификација на вискиКласификација на виски
Компанијата "Лох Ломонд дестилаторите" се прикажува на рускиот ...Компанијата "Лох Ломонд дестилаторите" се прикажува на рускиот ...
ВискиВиски
Bowmore - торфен виски од ШкотскаBowmore - торфен виски од Шкотска
Glenfiddich се ретки и скапоцени вискиGlenfiddich се ретки и скапоцени виски
Дестилерија balvenie објави нов специјален еден слад ...Дестилерија balvenie објави нов специјален еден слад ...
» » Лента - најдобри оценки