ma.AlcoruGuru.ru

Вино од лубеница

Видео: Лубеница Водка Дел 1 / Wassermelone Schanps 1

Вино од лубеница

Вино од лубеница

Вино од лубеница го прават најдобро и силна маса. Главната разлика - износот на додаден шеќер.

Укинувањето на вина од праски лубеница вино има розеникава боја, но може да бидат потемни тонови.

Видео: Овошје Брага Дел 8 Лубениците

Лубеница доста сочно Бери, во кој водата е околу 94%, а остатокот - на цврсти материи.

Затоа, вино од лубеница е повеќе водени. Но, ова не значи дека поради тоа е невозможно да се подготви прекрасен Бери пијалок. Со цел да се разбере како да се направи вино од лубеници потреба да се придржуваат само на некои од нијанси.

               Главните карактеристики на готвење вино од лубеница

• Подготовка на суровини и лубеница. Виното е погодна само сок и црвено месо зрели, се друго otkidaem.• лубеница сок. Во никој случај не треба да се загрева за да испари водата наводно, инаку вино ќе мириса со горчина.

• Храната за квасец. Квасец работел доволно добро за да додадете малку амонијак.

• Дополнително киселина. Бидете сигурни да додадете на вино, и танинов киселина.

• Изложеност на вино. Овој пијалок треба да созрее за најмалку една година. Само тогаш може целосно да уживаат во својата "работа".

          Рецепт вино од лубеница (се пресметува на шишето со 10-литарски)            состојки:

• Зрели лубеница (Десет килограми)

• Шеќер (1,2 килограми)

Видео: Како да се направи алкохол алкохолни лубеница лубеница со свои раце

• винска киселина (4.5 грама)

• танинов киселина (17 грама)

Видео: Moonshine на лубеница. "Брага".Chast 1

• амонијак (Една лажичка)

                 подготовка

Desyatikilogrammovogo со зрела лубеница треба да има околу осум литри сок со пулпа. Пулпата и потребата за брзо да се мачкам со сок влегоа во чиста стаклено шише.

Ова, исто така, да додадете останатите состојки, добро промешајте. Шеќер мора да се раствори целосно.

Следна ние се покријат грлото на шишето со три слоја на газа и го постави топло за три дена. После тоа, сок влегоа во ново шише, стискаш на пулпа тука и да ја инсталирате вода замокот.

На крајот на ферментација на виното исцедена од талог во ново шише, инсталација замката на вода, повторно и го стави во подрумот за понатамошно зреење. Вино од лубеница целосно да се здобијат со сите свои особини во околу една година.

Тоа е моментот кога тие можат целосно да уживаат.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецепт и техника за готвење лубеница виноРецепт и техника за готвење лубеница вино
Лубеница прашкаЛубеница прашка
Едноставен начин да се готви лубеница со воткаЕдноставен начин да се готви лубеница со вотка
Светлина на лубеница домаСветлина на лубеница дома
Лубеница со вотка. рецептЛубеница со вотка. рецепт
Освежителни свежина чашаОсвежителни свежина чаша
Светлина на лубеницаСветлина на лубеница
Светлина на лубеницаСветлина на лубеница
Како да се направи домашно вино од лубеницаКако да се направи домашно вино од лубеница
Тинктура на лубеница домаТинктура на лубеница дома
» » Вино од лубеница