ma.AlcoruGuru.ru

Светлина на лубеница

Светлина на лубеница

Светлина на лубеница

  Светлина на лубеница дома е од корист да се направи што тие растат во градината.

Ако добро сорти лубеница и зрели, има одлична содржина на шеќер, и - ова е главната состојка за домашно пиво.

Видео: Moonshine на лубеница. дел 2

Да се ​​подготви пијалак на лубеница направи Брага користење на свежи и слатка каша на овој голем бобинки.За разлика од кедар светлина, тинктури тука не. И така да се почне да се бари на пареа Брага следниов рецепт.

                     За ова треба:  зрела лубеница (15 кг)  шеќер (15 чаши)

    Водата е пожелно од бунарот или пролет (15 литри)

  пијалаци квасец (300 грама)

                          подготовка

Мојата лубеници, се сече, месо без сено кревет во емајл тава, а потоа го каша. Потоа се надополнува со топла вода, се посипува со шеќер и добро промешајте.

Што треба да се направи посебна квасец стартер на алкохол квасец, се става во сад и се меша повторно. Тавата се покрива со капак покриваат со црна топла облека, а за добра ферментација стави во топлина.

Видео: Лубеница Водка Дел 2 / Wassermelone Schanps 2

Некаде по две недели, ќе треба да се провери Брага. Ако процесот на ферментација се заврши Брага станаа жестоки, осветли, а потоа на дестилирана светлина, но не заборавајте да користите барабанот на пареа.

По дестилирани светлина од лубеница треба да се чистат од фузелово масло. само по целосно чистење, овој пијалак може да се конзумира.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Точни лубеница пијалакТочни лубеница пијалак
Лубеница пивоЛубеница пиво
Лубеница прашкаЛубеница прашка
Едноставен начин да се готви лубеница со воткаЕдноставен начин да се готви лубеница со вотка
Светлина на лубеница домаСветлина на лубеница дома
Лубеница со вотка. рецептЛубеница со вотка. рецепт
Светлина на лубеницаСветлина на лубеница
Светлина на лубеницаСветлина на лубеница
Брага од лубеницаБрага од лубеница
Како да се направи домашно вино од лубеницаКако да се направи домашно вино од лубеница
» » Светлина на лубеница