ma.AlcoruGuru.ru

Избор закуски мартини

снек мартини

Се верува дека мартини треба да се пие без закуски чист, во коктели или тоа се разредува со сокови. Но, ако сакате сеуште можете да ги собереш добра закуска. Јас да ви кажам, од снек мартини познавачите. Ќе научите што јадења се најдобро во комбинација со различни видови на вермут.

Пред снек мартини зависи кога снабдување со пијалок на масата. Мартини пие пред јадење, за време на оброк или како десерт алкохол. Во секоја од овие точки се служи различни јадења.

1. Мартини пред јадење (аперитив). Во овој случај, добра закуска се маслинки, тврди сирења, солени крекери и ореви. Овие храни се зголеми вашиот апетит и не влијае на чувството на вкус.Мартини со маслинки се смета за класика. Маслинки снек не само чиста вермут, но исто така и коктели врз основа на него. Но, имајте на ум дека не секој сака црни и зелени маслинки. Затоа, ако не знаете гастрономски желби на своите гости, за разлика од маслинки стави на сирење маса и бел леб.

мартини со маслинки
Мартини маслинки нема да ги расипат

2. Снек на мартини за време на празникот. Пиењето вермут во средината на празникот не се препорачува. Но, ако се направи таа одлука, снек треба да бидат избрани одделно за секој вид на мартини.

Видео: вознемирувам луѓето Сува Мартини шанкер: Draycherri и Alkonad [шанкер]Кокошка хранат Мартини Роуз (Роса), и да се Росо (Русија) - шунка. Бјанко (Bianco) и интензивно сушење (Екстра суво) одат добро со риба. Од страна на било која од овие може да се хранат вермут светлина зеленчук салати без мајонез.

Со незасладена Мартини Горчлив (горчливо), тврдината каде што 25 степени, соодветен оброци вклучувајќи скара месо, риба, варен компир, сите видови на салата, итн

Повеќето Разновидни закуска на мартини се сметаат за сендвичи со бел леб, лосос и авокадо паста. Друг рецепт: бел леб, шунка, маслинки и зелена салата. Сендвичи се добиени негување и не ја расипам перцепција на вкусот пијалок.

сендвичи за мартини рецепт
Сендвичи за мартини

3. десерт закуски мартини. За десерт, сите видови на мартини служи избрани овошје на skewers, ананас, портокали, мандарини, grapefruits и бобинки. Многу луѓе, исто така, сакаат да пијат мартини со мали парчиња на темно чоколадо. Слатка храна треба да се избегнува, бидејќи тие се направи вкусот на вермут cloying.

мартини без грицки
Мартини со сок

4. Мартини без закуски. Оваа опција претпочитаат вистински познавачи. Тие пијат мартини со сок или чиста форма. Стаклото може да се стави парче лимон и маслинки.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се пијат мартиниКако да се пијат мартини
Како да се пијат мартиниКако да се пијат мартини
Снек мартиниСнек мартини
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Калории мартиниКалории мартини
Популарни закуски мартиниПопуларни закуски мартини
Сув мартини (мартини Drei) - пие РузвелтСув мартини (мартини Drei) - пие Рузвелт
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
Мартини прави аналогија со свои рацеМартини прави аналогија со свои раце
Најдобра храна и пијалаци во вермутНајдобра храна и пијалаци во вермут
» » Избор закуски мартини