ma.AlcoruGuru.ru

Мартини прави аналогија со свои раце

дома мартини

Секоја година на легендарниот Мартини вермут се повеќе и повеќе ги освојува срцата на Русите. Тој особено ги сака женската популација. Толку многу, дека многу дами сакаат да се подготват мартини дома. Особено за нив, ќе стави едноставен рецепт, кој ви овозможува да се создаде повеќе верзии.

Предупредување! Вкусот на подготвениот пијалок ќе биде малку различна од реалниот Мартини, чиј оригинален рецепт е деловна тајна на производителот.

Со експерименти бармени постави приближна составот на мартини и беа во можност да ги собереш на состојки, комбинацијата на што го прави возможно да се постигне речиси целосна согласност со оригиналниот дом мартини. Всушност, се добиваат коктели.

Рецепт Мартини Бјанко

состојки:

  • Gin - 90 ml;
  • бела вермут (било евтина марка) - 30 ml;
  • сок од лимон - 30 ml;
  • мраз - 30 грама.
Белата мартини дома
Почетна Bianco


Подготовка:

Видео: Домашна вермут, врз основа на ореви

1. Стави во една чаша три прстени кора од лимон и коцки мраз.

2. Додадете џин, вермут и сок од лимон. Се меша добро.3. Гарнирајте со парче лимон дома мартини маслинки или повеќе.

Пијалокот е подготвена. Вкусот потсетува на оригиналниот «Бјанко», е најпопуларниот мартини во светот.

Видео: quadrocopter свои раце [Дел 1 - монтажа и поврзување]

Рецепт Мартини Росо

состојки:

Видео: Како да направите кавијар. Едноставен евтин рецепт

  • калинка семиња - 100 грама;
  • малини - 50 грама;
  • вотка (Џин) - 100 ml;
  • коцки мраз - 50 грама.
Ние го правиме црвена мартини дома
Почетна Росо

Подготовка:

1. Од брусница и нар сок да се притисне и се филтрира.

2. Наполнете го стаклото со коцки мраз.

3. Се меша во чаша со добра свежи сокови бедро вотка или џин (не-пијалак).

4. Гарнирајте со цреша.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се пијат мартиниКако да се пијат мартини
Мартини ракијаМартини ракија
Рецепти алкохолни коктелиРецепти алкохолни коктели
Избор закуски мартиниИзбор закуски мартини
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Разредена со други пијалаци мартиниРазредена со други пијалаци мартини
Бренди мартиниБренди мартини
Калории мартиниКалории мартини
Сув мартини (мартини Drei) - пие РузвелтСув мартини (мартини Drei) - пие Рузвелт
» » Мартини прави аналогија со свои раце