ma.AlcoruGuru.ru

Најдобар ужина за мартини

До неодамна, сите девојки и жени во светот пиеле само шампањ. Се смета дека е вистински жени пијат дека сите карактеристики на совршено се вклопуваат за убави дами. Но, по некое време, некои карактеристики на пијалок го отстрани маргинализирани. Водечките место зеде поинтересна состав - мартини.

Вермут е незаменлива вкус кој дојде до вкусот убави жени. Денес, тоа е вистинскиот пијалок за секој празник, па затоа треба да се знае дека постојат огромен број на совети и трикови, како правилно да го користите. Потсетиме дека чисто вермут пијалок ретко, почесто тоа е елемент на вкусни коктели. Сепак, постојат моменти кога felts од нервната напнатост, или пропуштил да се процени прилично чуден, но пријатен вкус на маса што се служи без никакви адитиви.Наша задача е да се дознае што тие пијат мартини, а што јадења се погодни за таков префинет вкус.

Вкусови и преференции

Како што знаеме, сите вкусови се различни, па совети не може да дојде до секого. Единственото нешто што може да се - тоа е да експериментирате и да изберете што ќе посака. Затоа, условно се делат на приемот на божествениот нектар на неколку опции.

Како и со она што го пијат мартини современите луѓе?

снек мартини во чист или разредена форма пред јадење (Аперитив)мартини пред јадење ужинаВо овој олицетворение на мартини пред оброк да се пие со маслинки или сирење. Овој пат не значи дека главната разбира, па за време на комуникација, можете да уживате во префинет вкус на маслинки, солени крекери или ореви. Тие се подобри вкусот на вермут да се добие посакуваниот вкус, што овозможува на едно лице да се доживее многу пријатни емоции. Важно е да се разјасни дека маслинки или нивните роднини - маслинки - и е идеален за коктели со Мартини, бидејќи тие ја нагласуваат богат вкус. Но, ако одеднаш не сте познавач на овие производи, како алтернатива, можете да го користите хард сирење.

Ужинка во мартини за време на празникот

снек мартини за време на празникотВо случај кога се планира голем празник, треба да се запомни дека за ова време постојат посебни правила. Ако сте одбрале вермут, тогаш мартини мезе за време на партијата треба да бидат избрани врз основа на вкусовите и желбите на гостите. Постојат неколку опции кои се директно зависни од видот на пијалок. Бидејќи има повеќе од седум вермут видови - за секој од нив да бидат избрани одредени јадења. Под "Мартини Роуз» совршен пилешко. За побогат вкус «Росо» е подобро да се избере шунка. Под префинетиот вкус на «интензивно сушење» успешни и точни ужина се смета риба во која било од опциите. Тоа не се смета за кршење на правилата, ако на заедничка маса ќе се служи салати од зеленчук, кои често се користат во големи празници.

Точно Гурманите и експерти препорачуваат исти за сите такви настани не користете вермут, и одредени други порелевантни опции - вино, шампањ. Но, Советот не е закон, така што можете да изберете и вермут, ако има вкус на вашите гости.

Грицки, десерти со мартини

Десерт закуски мартиниАко закажани слатка маса - тогаш тоа го прави смисла да се знае што закуски да десерт мартини собере повеќе од другите. Нешто подобро од избрани овошје се тешко да се најде, бидејќи како пријатен цитрус вкус на портокал и мандарина дава не само вкус, но исто така и на "кисело", што ја прави вкус на вермут помека. Бобинки - јагоди и цреши, исто така може да се користи како стартери. Не е пожелно да се применуваат мартини чоколадо, кои, спротивно на тоа, го прави вкус на пијалок и cloying премногу заситени.

Направени за да пијат мартини без грицки и тоа не треба да се смета ако тоа е лошо форма?

мартини без грицкиОваа опција не е за секого, бидејќи вистински вкус на вермут премногу чудно. Таквите олицетворение може да снабдување, но често се надополнуваат маслиново или лимон пијалок, кој се наоѓа во стакло.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Како да се пијат мартиниКако да се пијат мартини
Мартини ракијаМартини ракија
Употреба на културата и коктели со Мартини RosatoУпотреба на културата и коктели со Мартини Rosato
Избор закуски мартиниИзбор закуски мартини
Како да се пијат вермутКако да се пијат вермут
Коктели со водка и вермутКоктели со водка и вермут
Снек мартиниСнек мартини
Мартини и неговите ставовиМартини и неговите ставови
Калории мартиниКалории мартини
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
» » Најдобар ужина за мартини