ma.AlcoruGuru.ru

Снек мартини

снек мартини

снек мартини

Што снек доаѓа во мартини?

Целосно бара прашање, како мартини специјални вино, и многу фанови се подготвени само да имам арома овој навистина прекрасен пијалок.

Видео: салата во мартини

Јасно е дека Мартин се допаѓа вино од суво грозје, Тоа не е главен пијалак за големи празници, но во мал круг на пријатели - тоа е само одличен избор.Особено неговата љубов со жена, а тоа е разбирливо. И така ние треба да се разбере, она што е најдобар закуска збор за мартини.

Видео: Деликатеси месо: пилешко црниот дроб terrine со малина мартини и

                              Што пијалок мартини

• Пред јадење. Се користи како мезе (да се зголеми апетитот). Во овој случај, најдобро снек смета солени ореви, крекери, сирење и бел леб, црни и зелени маслинки. Овие производи се добро прилагодени за целосна перцепција мартини вкус.• Снек за мартини додека јаде. Всушност, судиите на вермут во екот на празникот не консумираат овој пијалок. Но, постои еден поинаков, а вие треба да го пиеш ова вино во овој момент.

Во овој случај, со цел целосно да уживаат во мартини, мора прво да се утврди каков вид на пијалок ви се случува да го користите марка.

Незасладена Мартини Горчлив (горчливо) најдобро закуска на варени компири со различни салати, риба, скара месо.

Во принцип, секоја мартини совршен canapés, сендвичи со шунка, кашкавал, зелена салата, а секако и маслинки или маслинки.

Видео: ЗАКУСКА " Рафаел ". Рецепт за ужина

• Десерт. За десерт предјадења се добри плодови, грејпфрут, мандарини, портокали, јаболка, ананас. А сорта на торти, слатки не е подобро да имаат закуска, бидејќи загуби вистински вкус на парична казна мартини.

• Не закуски. Мартини не е само посебен љубовници закуска на овој пијалок. Тие сакаат да го користат во својата чиста форма во мали голтки. Во екстремни случаи, може да се пие свеж сок со маслиново.

Видео: Снек Рецепт Penochki

Сега знаете во повеќе детали што мезе е најдобро одговара на мартини. Ви посакувам Бон appetit!

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Мартини ракијаМартини ракија
Избор закуски мартиниИзбор закуски мартини
Како да се пијат мартиниКако да се пијат мартини
Кој сок е подобро да се пијат мартиниКој сок е подобро да се пијат мартини
Снек мартиниСнек мартини
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Разредена со други пијалаци мартиниРазредена со други пијалаци мартини
Калории мартиниКалории мартини
Популарни закуски мартиниПопуларни закуски мартини
Сув мартини (мартини Drei) - пие РузвелтСув мартини (мартини Drei) - пие Рузвелт
» » Снек мартини