ma.AlcoruGuru.ru

Популарни закуски мартини

Повеќето мартини познавачите сметаат дека овој пијалок треба да се консумира само во својата чиста форма. Всушност, вкусот на оваа популарна во целиот свет вермут е толку оригинален и само-доволна, што го прекине секоја закуски само непотребно. Гурманските кујна познавачи претпочитаат нанижани на кама маслинки. Сепак, овој пристап како тоа не е сè. Всушност, снек мартини, а тоа најдобро се совпаѓа со него? Во голема мера зависи од дел од оброкот, при што се храни на пијалоци.

Различни видови на мартини

мартини снек

Тоа може да се конзумира како аперитив на почетокот на празникот. Ова ќе ги алармира на вкус и се промешува апетитот. Служи на маса во исто време, на секое светлина, солени закуски. И одговара на маслинки, ф'стаци, бадеми и петарди. Фановите рафинирано цениме мешање сладост вермут, со солена крем забележува тешко сирење.Служат топли јадења, заедно со мартини обично не се прифатени, сепак, и не е забрането. Треба да се земат предвид само фактот дека не сите месни деликатеси се добро во комбинација со претрупан вермут. Според вино етика, јадења од риба и други морски плодови може да се полее со мартини сорти на Бјанко и интензивно сушење. Стекови, пилешки гради совршено се комбинираат со цветни ароми Мартини Роуз, и печено говедско месо или бари на пареа и со богат вкус и Мартини Росо горчливо.

Мартини стаклоПремногу масти јадења, како и мајонез, препорачливо е да се исклучи целосно од менито. Зеленчук салати, ако тие планираат да се ставаат на маса мора да бидат пополнети со маслиново масло Екстра Богородица. Како гарнир е добро прилагодени варени компири или ориз. Успешно тргна во вкусот на вермут помогне на малите canapes со шунка и сирење, пушеле лосос или лосос, авокадо паста и билки.

Ако мартини служи во завршниот дел на банкет, ќе треба да изберете мудро да му десерт. Од самиот пијалок е многу слатка, слатка десерти исто така ќе се излишни. Наместо тоа, можете да ја поднесете портокали, манго, ананас, јагоди, јагода, па дури и темно чоколадо. Нанижани на skewers парчиња егзотично овошје, акцентирани со арома на вермут, и тоа не ја расипам вкус.

Тоа така се случува, дека гостите да се појават ненадејно. Во овој случај, на време да се подготват комплицирани јадења речиси ништо. Но, не грижете се - искусни водителка секогаш се најде начин за излез од деликатна ситуација. Мартин од секаков вид може да се поднесе некомплицирано закуска со сирење, конзервирана ананас и салата лисја. Намалување на сирење во мали коцки навој на skewers. По се здипли во неколку слоеви на зелена салата, и конечно да се стави на мали парчиња ананас. Ладилникот е пронајден банка со маслинки, проследен? Одлично! Место маслинки во остатоците од сирење, ги стави на skewers или чепкалки за заби, и да ги достават директно чаши мартини. Подготвени во брзање, овие закуски ќе биде многу релевантни и оригинални во исто време.

Општо земено, Мартини користат не само во чиста форма, туку се користи како компонента за разни коктели и одвртувачи. Во секој случај, сирење, маслинки и овошје - тоа е најмногу универзална и победа-победа за сите видови на грицки вермут.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Три мартини комбинација на правила со соковиТри мартини комбинација на правила со сокови
Како да се пијат мартиниКако да се пијат мартини
Мартини ракијаМартини ракија
Избор закуски мартиниИзбор закуски мартини
Снек мартиниСнек мартини
Како и со што да пијат мартини BiancoКако и со што да пијат мартини Bianco
Разредена со други пијалаци мартиниРазредена со други пијалаци мартини
Калории мартиниКалории мартини
Коктели Мартини Бјанко домаКоктели Мартини Бјанко дома
Мартини прави аналогија со свои рацеМартини прави аналогија со свои раце
» » Популарни закуски мартини