ma.AlcoruGuru.ru

Коктели со абсинт

Коктели со абсинт

Коктели со абсинт

  коктели со absinthe даде пијалок специфичен вкус, кој едноставно е невозможно да се одбие. Тоа може лесно да се направи дома, отколку големо изненадување вашите пријатели.

Укинувањето на коктел со виски, absinthe силен алкохолен пијалок (алкохол 55-85% капацитет). Absinthe има горчлив вкус, како инсистираше на пелин - е главната компонента, без кои пијат не може да се нарече абсинт.

Како дел од absinthe може да има и други компоненти, но пелин задолжително состојка. Размислете најпопуларните коктели со абсинт.

                        мЛЕКО лавица

                    состојки:

   Absinthe (30 ml)

  Млеко (50 ml)

  Банана (0,5 PC).

                    подготовка

камшик сите компоненти со помош на блендер. Става во чаша и гарнитури со банана круг. Овој коктел со абсинт се многу убави на жените, но мажите, исто така, не им пречи да го пробаат овој прекрасен пијалок.

                                    екваторот

                состојки:

  Absinthe (20 ml)

  Пиво светлина (20 ml)

  Алкохол (20 ml)

  Бела текила (20 ml)

  Сос "тутун" (20 ml)

                       подготовка

Стакло треба да биде со цел да се излее: Lekerov, текила, пиво. Тогаш ви треба за да додадете сос, ќе помине низ текила и мора да застане на слој на алкохол. На крајот на absinthe се истури.

Овој коктел може да се запали и да пие одеднаш, тоа е можно преку цевка, или не може да се запали.

  

                          бела магла                                   

            состојки:

  Absinthe (25 ml)

  Алкохол бела нане (25 ml)

  Angostura bitters лекување (1 ml)

  Гранче нане за декорација

                               подготовкаСите компоненти на се меша и се става во чаши. Гарнитури со sprig на нане.

   

                                 гори коктел

              состојки:

  Absinthe (30 ml)

    Горчлив прилепува (30 ml)

  Blue Curacao (30 ml)

     Банана крем (30 ml)

                              подготовка

Сите состојки се меша во блендер. Истурете во чаши и запалени. Таквите коктел со абсинт многу добро осветлена. Затоа, ние мора да се преземат мерки на претпазливост.

   

                                 Подсвиркват absinthe

             состојки:

  Absinthe (30 ml)  Cognac (10 ml)

  Гренадините (10 ml)

  Сок од лимон (20 ml)

  Сок од портокал (20 ml)

  Белка од јајце (една)

  бикарбона

                                     подготовка

Во шејкер да се меша сите состојки освен бикарбона. Потоа се надополнува со сода, и се промешува малку. Вкусот ќе едноставно за восхит.

                    халуциногени СЛАДОЛЕД

            состојки:

  Absinthe (40 ml)

  Сладолед (40 грама)

  Сок од портокал (300 ml)

                                    подготовка

Сите компоненти се добро камшик во блендер, се прелива во чаши. Коктел со абсинт успее со незаборавен вкус.

                       домашна коктели

           состојки:

  Absinthe (50 ml)

  Шеќер (еден час. Лажица)

  Сок од лимон (30 ml)

                                         подготовка

Прво, истурете ја во чаша абсинт. Сок од лимон се истури во чаша. Со absinthe на стакло ѕидот навалена полека се истури шеќер. Абсинт се запали штом шеќерот ќе почне да се топи, откако пијалок се истури во тенок поток во една чаша сок од лимон и густо покриено со стакло.

Прво коктел пијат од чаша, а потоа со помош на цевка, носот мора да дишат пареа absinthe кои се во стакло. Тоа е многу едноставна и вкусна!

                         МЕД коктел

             состојки:

  Absinthe (25 ml)

  Сок од лимон (15 ml)

  Мед (15 в)

                                      подготовка

Мед и сок од лимон се направи за еден пар. Како резултат на мешавина беше влегоа во мала чаша и лажица врвот абсинт. Ако се направи правилно, ќе добие 2 слоја - зелена и жолта боја.

Тоа не е потребно да го запалат, да пијат веднаш. Пијалокот е мека и слатка главно за жени.

  

                           потрес на мозокот

       состојки:

  Absinthe (20 ml)

  Ген (20 ml)

  Rum (20 ml)

  Сок од лимон (30 ml)

  Кокс (30 ml)

  Цимет во прав.

                                         подготовка

Во коктел чаша наизменично истури рум, џин, абсинт. Потоа, од една страна на стаклото се прелива сок од лимон, од друга - на Кока-Кола. Следно, треба да пијат е подготвена да ја запалија оган и фрли нотка на цимет.

Таквите коктел пијалак со пламен преку канила. Пијалокот ќе силна, така што ова име. Треба да се биде многу внимателен.

Како што можете да видите, во принцип нема ништо тешко во правење пијалаци како што коктели со абсинт. Ако е тешко да се добијат некои компоненти, тоа може да биде заменет од страна на други повеќе прифатлива.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Рецептот е едноставен absinthe-базирани коктелиРецептот е едноставен absinthe-базирани коктели
Анасон бананаАнасон банана
Како да се пијат absintheКако да се пијат absinthe
ИскушениетоИскушението
Коктел "зелен брег"Коктел "зелен брег"
Составот на absinthe - не е заеднички пелинСоставот на absinthe - не е заеднички пелин
Производство на absintheПроизводство на absinthe
Што пијат absintheШто пијат absinthe
Ispey thujone зуиIspey thujone зуи
ГлазговГлазгов
» » Коктели со абсинт