ma.AlcoruGuru.ru

Рецептот е едноставен absinthe-базирани коктели

Absinthe - горчлив пијалак, има доволно извонреден вкус. Тоа е причината зошто, за да се отстрани вишокот на горчина и да уживаат во вкусот на пијалокот, да го пијат само во разредена форма. Коктели врз основа на пијалокот да биде не само вкусни, но исто така имаат многу убав боја.

Тие може да имаат светла заситени бои смарагд или имаат светлина светкава сенка на бело. Коктели од пијалок може да биде речиси секоја нијанса на зелена и жолта боја - во зависност од износот на абсинт.

слика рецепт
состојки:
 • Absinthe - 25 ml
 • Праска алкохол - 20 ml
 • Blue Curacao алкохол - 10 ml
 • Сок од портокал - 100 ml
 • Сок од лимон - 50 ml
 • Мед - v 2, l

Коктел со абсинт "Мед искушение" дома

Коктели со абсинт одлично за третира гости на банкет маса.

Да се ​​подготви коктел, "Мед искушение" Ќе ви треба:

 • Absinthe - 25 ml
 • Праска алкохол - 20 ml
 • Blue Curacao алкохол - 10 ml
 • Сок од портокал - 100 ml
 • Сок од лимон - 50 ml
 • Мед - v 2, l

Коктели на absinthe дома се подготвува многу брзо, а можете да ги готви со вашите пријатели.

Овој пијалок Излегува многу убава и светла што се подготовка на слоеви. Сокови треба да се меша со мед и малку топлина, така што тоа е распуштен, а потоа се излади - тоа може да се направи однапред.

Во една чаша стави некои коцки мраз, се прелива сок со мед, следните слоеви се праска ликер, абсинт и сина Курасао.

Алкохолни коктели со абсинт "Оган вештерки"

Рецепт коктел со абсинт "Оган вештерки" ќе поднесе жалба на сите љубители на необични пијалаци.

 • Absinthe - 20 ml
 • Рем - 10 ml
 • Ген - 10 ml
 • Кола - 10 ml
 • сок од лимон - 5 ml
 • Мелен цимет - по вкус

Во една чаша коњак прелива absinthe, и сите други пијалаци се меша во чаша. Салфетка пробијат две дупки и ги турка преку цевка преку.

На врвот на една чаша ракија чаша стави настрана, запалија absinthe и ја даде изгори за 30 секунди. Гори absinthe внимателно се става во чаша, посипете со цимет, во близина цврсто да се пие надвор. Брзо се пренесува на стакло крпа со цевка преку која треба да се вдишуваат пареите на абсинт.

Коктел меша и пијалок од цевка или одбојката - на барање.

Коктел на absinthe и Sambuca "оган виножито"

Коктел на absinthe и Sambuca "оган виножитото" - многу убава и вкусна. Готви најдобро на масата.

 • Sambuca - 20 ml
 • Алкохол Bayleys - 20 ml
 • Absinthe - 20 ml
 • Свети - неколку капки


Истурете Sambuca слоеви, а потоа Bayleys ликер, absinthe, а на врвот додадете неколку капки од калинка.

Коктел пожар Виножито

Абсинт ќе треба да брзо се палат и се пие преку коктел слама.

Коктели врз основа на absinthe "бум-бум"

Коктели врз основа на absinthe се многу популарни. Освен фактот дека пијалаци имаат пријатен благ вкус, тие се исто така многу ефикасно да се пегла. Еден од коктели бум-бум - се подготвува за неколку секунди, но искуството на тоа ќе остане.

 • Absinthe - 50 ml
 • Спрајт - 150 ml

Во чаша, истурете самовила стара мода и врвот истурете абсинт. Покривање на стакло со салфетка и ги удри на маса.

Коктел Бум бумПијте брзо голтка до друг самовила пени.

Едноставен коктел со абсинт "Ice бајка"

Едноставен коктели со абсинт лесно може да се подготви дома. Еден таков пијалок е "Ice бајка".

 • Absinthe - 30 ml
 • Праска алкохол - 30 ml
 • Секое сладолед - 4 лажици. l
 • Сок од портокал -1 ST, l
 • Лимоновиот сок -1 ST, l

Се меша сè во блендер и се става во чаша. Можете да ги украсуваат со парче лимон и портокал кора од лимон.

Коктел рецепт "Монструозни Абсинт"

Коктели со абсинт дома може да се готви право на празничната маса.

Една од овие пијалоци се брза "Монструозни Абсинт".

 • Absinthe - 50 ml
 • Спрајт - 150 ml
 • Вар - 1/2 компјутер

Стаклото на коктел со самовила микс absinthe, стискаш една четвртина вар во коктел чаша и гарнитури со останатите квартал.

Абсинт коктел Монструозниот

Алкохолни пијалоци со absinthe е совршено прилагоден за пријателски партија, каде што време да се подготви пијалаци е речиси тука.

Коктел на absinthe со шампањско "Абсинт-бум"

Коктел на absinthe со шампањско "Абсинт-бум" - прекрасна празнична пијалок, при што ќе ги красат било прослава.

 • Absinthe - 50 ml
 • Шампањ - 50 ml

Сите компоненти се меша во чаша чаша удар на лента или на маса. Погледнете го видеото со абсинт коктел и ќе видите како оригиналот се пеглаат.

Коктел со абсинт "анасон банана"

Погледни коктел за слика со абсинт и ќе видите колку е убава и оригинален начин тие изгледаат. Тоа е затоа што тие се совршени за да ги красат празнична забава.

"Анасон банана" - коктел со абсинт и Sambuca, тоа е лесно да се подготви непосредно пред сервирањето.

 • Банана - 1 компјутер
 • Absinthe - 30 ml
 • Алкохол "Sambuca" - 30 ml

Банана кора и се сече на мали парчиња, се стави во блендер и се прелива absinthe и Sambuca. Смесата се победи за неколку секунди и се става во чаша.
Коктел со абсинт анасон банана
За декорација, можете да го користите кокос, кора од лимон или парче од банана.

Рецепт коктел виски и абсинт

А коктел на виски и absinthe е прилично оригинално име, која е целосно во согласност со состојбата на лицето кое ќе го пробаат. "Земјотрес" има посебен вкус и во исто време доволно силен. Се чувствуваат мали трепет во колената и напуштање на земјата од под нозете прилично лесно, особено ако пијат неколку од овие коктели.

 • Absinthe - 30 ml
 • Ген - 30 ml
 • Виски - 30 ml

Се става во блендер, сите пијалоци во исто време, додадете мраз и се вклопуваат добро. Става во чаша и стаза на пијалок во една голтка.

Коктел "Стокер" со абсинт: рецепт

Коктел "Стокер" со абсинт стекнато огромна популарност се должи на оригиналниот поднесување. Подгответе тоа не е тешко да изненади своите гости се уште е препорачливо да се практикуваат неколку пати.

 • Absinthe - 30 ml
 • Гренадините - 30 ml

Да се ​​подготви пијалок во една чаша виски се прелива Гренадините. Ракија се истури една чаша абсинт. Чаша absinthe да се стави на врвот од страна и една чаша ракија да горат пијалок внатре. Една чаша absinthe со горење треба да скролувате низ неколку пати во правец на стрелките на часовникот и да ги покрие ракија стакло absinthe да се меша со калинка.

коктел Стокер

Празна чаша лифт, вдишувате пареите на absinthe и коктел во една голтка.
Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тврдина и халуциногени absinthe - ние се разбере сложеноста на прашањетоТврдина и халуциногени absinthe - ние се разбере сложеноста на прашањето
Како и со што да пијат absintheКако и со што да пијат absinthe
Како да се пијат absintheКако да се пијат absinthe
Коктел "зелен брег"Коктел "зелен брег"
Производство на absintheПроизводство на absinthe
Како да се пијат absinthe и снекКако да се пијат absinthe и снек
Што пијат absintheШто пијат absinthe
Absinthe зеленаAbsinthe зелена
Коктели со абсинтКоктели со абсинт
Абсинт енергијаАбсинт енергија
» » Рецептот е едноставен absinthe-базирани коктели