ma.AlcoruGuru.ru

Што пијат absinthe

Што пијат absinthe

Што пијат absinthe? Тоа е сосема нормално логично прашање, затоа што, како што веќе знаете, absinthe се однесува на многу жесток пијалок (55-85 ° C).

Видео: Како да се пијат absinthe правилно дома - 3 начини

  Како да се пијат absinthe Јас реков во претходниот напис, но тука се обидеме да разбереме што absinthe пијалок.Абсинт однесува на класичен аперитив. Аперитив - е пијалок кој се пие пред јадење. Тој обично се нарекува добар апетит, го подобрува варењето на храната. И тоа не е прифатено да имаат закуска.

Видео: Како да се пие Апсинт

Но, ако се хранат разредена absinthe, или коктел, со главна состојка е абсинт и пијалок е главно (не како мезе), Банката на федерални резерви парчиња од лимон, мандарина, портокал, горчлив или темно чоколадо. За овој пијалок се голем избор на морска храна.                               Што пијат absinthe

Видео: Прв пат пиење absinthe

Абсинт неразреден обично се служи во чаша во износ од не повеќе од 30 грама. Слободна употреба на истите absinthe обична чаша, пополнувањето на 50-100 милилитри.

Кога се запали absinthe треба да се користи очила кои имаат подебели ѕидови, со цел да се избегне дека чашата може да попуштат од топлина. Како очила треба да има конусна форма, која се шири кон врвот. Покрај тоа очила не треба да биде ладно.

А absinthe лажица Тоа може да се вклучи со поскапи пијалаци.

Сега ќе знам што да пијат absinthe. Што е најважно - не претерувајте овој пијалок. Како по правило, тоа е секогаш консумира разладено, за подобро асимилација.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Тврдина и халуциногени absinthe - ние се разбере сложеноста на прашањетоТврдина и халуциногени absinthe - ние се разбере сложеноста на прашањето
Како да се пијат absintheКако да се пијат absinthe
Како и со што да пијат absintheКако и со што да пијат absinthe
Како да се пијат absintheКако да се пијат absinthe
Вкус и работењето на овој absintheВкус и работењето на овој absinthe
ИскушениетоИскушението
Коктел "зелен брег"Коктел "зелен брег"
Составот на absinthe - не е заеднички пелинСоставот на absinthe - не е заеднички пелин
Производство на absintheПроизводство на absinthe
Како да се пијат absinthe и снекКако да се пијат absinthe и снек
» » Што пијат absinthe