ma.AlcoruGuru.ru

Absinthe Księte

Видео: Како да се пијат absinthe

absinthe Księte

absinthe Księte

  Абсинт Księte има најголема популарност меѓу слични пијалоци во светот. Ексклузивно рецепт на оваа голема пијалок не е променет за повеќе од 200 години.

За подготовка на висок квалитет на absinthe Księte главната состојка се користи mugwort, која расте во Алпите (Северна Италија) на надморска височина од околу 2000 м.

Видео: Отсутни Xenta

Но, тоа се собираат само во одреден фазата на цветање и листовите се користи само со горниот дел од пелин.                       Подготовка Absinthe Księte

Видео: Абсинт како млеко !!! Метода за снабдување од labrodorSPb (ладно француски)

композиции absinthes многу различни, и тоа е нивната кора од лимон. Прво, осигурајте се тинктура од пелин лисја собрани. Потоа се меша со коријандер и анасон. филтер пијалаци за да добие магија неспоредлива зелена.Потоа посилна алкохол е многу висок квалитет. Оваа содржина пијалаци thujone не станува повеќе од 10 mg / l, што е сосема прифатливо процес. Тврдина и станува секогаш стандард 70% од капацитетот на алкохол.  

                       Упатство за употреба absinthe Księte

Како по правило, чиста вода за absinthe се многу ретки (поради својата сила), но тоа е нашироко се користи за готвење, и на различни вкусни коктели.

Исто така е можно да се разредува со портокал, сок од ананас, уште со користење газирана вода.

Користење на класичен начин, можете да уживате во овој прекрасен пијалок. Над стакло треба да биде поставена absinthe лажица со парче на шеќер.

Потоа полека се напои абсинт. Следно, запалија шеќер, и тоа треба да се исцеди во чаша. После тоа, додадете чиста вода мраз, со оглед на вкус.

Таквите absinthe совршено се вклопуваат речиси секој слатки, како чоколадо, чоколади и така натаму.

Видео: Еве како се пие Апсинт Xenta професионално

Абсинт Xenta е одличен подарок за некој добар пријател. На која било страна овој пијалок може да изненади весели компанија.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
Абсинт: забранетото овошјеАбсинт: забранетото овошје
Тврдина и халуциногени absinthe - ние се разбере сложеноста на прашањетоТврдина и халуциногени absinthe - ние се разбере сложеноста на прашањето
Absinthe составAbsinthe состав
Księte (xenta) - Референтен absinthe од ИталијаKsięte (xenta) - Референтен absinthe од Италија
Како да се пијат absintheКако да се пијат absinthe
Составот на absinthe - не е заеднички пелинСоставот на absinthe - не е заеднички пелин
Производство на absintheПроизводство на absinthe
Ispey thujone зуиIspey thujone зуи
Абсинт Księte - она ​​што е тајната на успехот?Абсинт Księte - она ​​што е тајната на успехот?
Составот и производство на absintheСоставот и производство на absinthe