ma.AlcoruGuru.ru

Оператор

Коктел Состојки:

  • ale 2 дела
  • мраз
  • сок од лимон 1 лажиче
  • лимон
  • бело вино 2 дела

Неверојатни пијалок со арома на ѓумбир.

состојки:

Коцки мраз.
2 дела ладно суво бело вино
2 делови на сува ѓумбир ale
1 лажичка сок вар
парче од лимон

Подготовка:

Метод: се изгради
Стакло: Традиционални

Стави во една чаша 2-3 коцки мраз. Додадете на вино, сок од лимон и сува ѓумбир ale. Гарнирајте со парче лимон.

Сподели на социјални мрежи:

Слични
ВолгаВолга
Бакарди резервоаротБакарди резервоарот
Dzhinovy ​​прашкаDzhinovy ​​прашка
Весели францускатаВесели француската
El DoradoEl Dorado
КримскатаКримската
Том КолинсТом Колинс
Џин ФизЏин Физ
Текила зајдисонцеТекила зајдисонце
Водно КончеВодно Конче
» » Оператор